Jump to content

Da li je to hrvatska istina?!? molim savjet,pomoć


pleternica

Preporučene objave

Odlukom predsjednika dr.Franje Tuđmana 1991. godine da se osnuje Narodna zaštita tako je i u Mjesnoj zajednici Pleternica osnovana Narodna zaštita u 7.mjesecu 1991.

Pošto sam bio rezervni poručnik iz bivše vojske međustranačko vijeće me je izabralo za 1. zapovjednika Narodne zaštite u Pleternici.

Ustrojio sam zapovjedništvo i vodove za određena sela i samu Pleternicu.

Padom vojarne u Požegi i dobivanjem prvog oružja jedna grupa oprstruirala je moj rad i raznim podmetanjem uspjeli su me smjeniti te su postavili novog zapovjednika Narodne zaštite koji je meni vodio jedan vod,a inače je bio kuhar u bivšoj vojsci.

Mene su postavili za njegovog zamjenika.

22.11.1991.dobio sam poziv da se javim u Samobor u Jedinicu veze, pošto sam bio poručnik veze.

Tamo sam proveo 3 tjedna i dobio diplomu o uspješno završenoj edukaciji.

Diplomu i druge papire predajem u Požegi u Narodnu obranu radi daljneg rasporeda u jedinice,znam ime i prezime čovjeka kojem sam predao papire.

Tu se gubi svaki trag svim mojim dokumentima.

Bio sam aktivan od početka čuvanja žita preko Narodne zaštite,Samobor te do Specijalne policije gdje sam dočekao kraj rata.Imam status branitelja i sve što sam radio od 1.dana radio sam kao dragovoljac i izvršavao sve naredbe odozgo.Što sam još trebao napraviti da bi bio dragovoljac?

Svoje ime ne mogu nigdje naći i negira se da sam pristao biti zapovjednik kad to baš i nije bilo niti ugodno niti zahvalno.

Ovo pišem samo radi istine.

Ne tražim ništa imam sve, samo radi ratnog puta, svoje djece i pravde nisam dozvolio 1991. neistinu pa ne mogu niti danas se pomoriti s lažima.

 

Zato molim nekoga da mi da savjet kako da dođem do papira da sam bio 1. zapovjednik te dokumenata u Samoboru?

Dokumenata nemam,ali imam živuče svjedoke ljude koji su me birali i imam poziv za Samobor.

 

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Novaće kasno si reagirao svi su postupci obustavljeni savjetujem ti da bez obzira na to pokušaš dopisom na ministarstvo obrane Rh te priloži sve što imaš od dokumenata vezanih za traženo razdoblje dobićeš odgovor ako bude negativan što je vjerojatno ako si odlučan u nakani konzultiraj se sa nekim od odvjetnika oko pokretanja upravnog spora :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija