Jump to content

Što nakon ovrhe?


kvak

Preporučene objave

Zbog neisplaćenih alimentacija predala sam prijedlog za ovrhu nad plaćom koju sam sama napisala, sud ju je prihvatio, bivši se žalio, nakon toga je djelomično prihvaćena njegova žalba. Od toga je prošlo tri mjeseca, ali na moj račun još ništa nije uplaćeno. Šalje li rješenje sud na njegovu firmu ili opet moram ja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.imate pravo na besplatnu pravnu pomoć(odvjetnika) kad je riječ o uzdržavanju mlt. djeteta(ured državne uprave-podnosite zahtjev u ime djece/djeteta)

2.prijava ODORH-u zbog kaz. djela povrede dužnosti uzdržavanja mlt. djeteta(čl.209.st.2 u svezi st. 1. KZ-a)

3. prijavite czss, te PU

4.sud je taj koji triba poslati obavijest firmi u kojoj je zaposlen

5. tražite od czss isplatu alimentacije, koju će oni kasnije naplaćivati od oca djeteta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li gospodin ima nekakvu nekretninu ili drugo što bi se moglo ovršiti a s obzirom da se očito od firme "ne uspijevate" naplatiti?

 

sudu napisati dopis na br. predmeta rješenja o ovrsi o tome da se ne postupa sukladno rješenju, te da tako alimentacija nije uplaćena(priložiti dokaze kao npr. stanje/izvod s vašeg tekućeg računa)

 

da li je podnesena kaznena prijava?ako je otiđite u ODORH i saznajte što je po pitanju toga napravljeno8da li je zakazano ročište odnosno podnesen optužni prijedlog sudu) ako se to dugo razvlači pišite požurnicu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija