Jump to content

moje pitanje


jlucija85

Preporučene objave

pozdrav! Molim vas ako netko zna nešto o ovome da neki savjet.Suprug i ja gradili bismo kuću.Njegovi roditelji ponudili su nam parcelu do njihove kuće koja je dio njihovog dvorišta na kojoj je sada voćnjak.Trebalo bi napraviti parcelaciju,ali nam je bilo objašnjeno da tek kada mjernik postavi kolce i mi dobijemo građevinsku dozvolu i napravimo temelje,može se napraviti neki darovni ugovor kojim to zemljište postaje naše.Mene zanima kad to bude gotovo i kada mi izgradimo kuću na toj parceli čiji će vlasnik biti moj muž,a ja suvlasnik,da li imamo obavezu isplate njegovog brata sa tog zemljišta,ako me razumijete.Dakle, zanima me kako najbolje sročiti taj ugovor. neki naš interni dogovor u obitelji je da mi dobijemo to zemljište,a njegov brat kuću od roditelja.Dakle želim biti sigurna da on tada od nas nema što potraživati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

možeš:

a) parcelirati zemljište i napraviti prijenos sa roditelja na muža darovnim ugovorom, ili još bolje prodajom za 1 kn

b) napravite dogovor, ovjerite kod bilježnika. ovo nije najspretnije rješenje, ali jedino koje se može ako ovo pod a nije moguće.

ako dogovor neće htjeti ispoštovati, ma kako da je sročen ugovor, može se osporavati...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija