Jump to content

ovha na nekretnini za dug i bračna stečevina


SUKAC

Preporučene objave

Da li se ovrha na nekretnini koja je stečena u braku i koja je u suvlasništvu oba bračna druga provodi samo na suvlasničkom dijelu jednog bračnog druga na čije je ime uzet kredit ili se dug dijeli na oba bračna druga kako se dijeli i bračna stečevina(nekretnina)?

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Molim Veterana (vidim iz odgovora da je dobro upućen u materiju)savjet za sljedeću situaciju:

 

1.Od dva kredita kod iste banke drugi nisam u mogućnosti redovito servisirati

2.Tekući račun kod iste banke mi je zbog duga na kreditu blokiran,kod FINE otvoren novi račun u 1.2011. a da o tome nisam dobio nikakvu obavijest

3. Banka nije prihvatila niti jedan moj prijedlog za rješenje problema,raskinula je Ugovor o kreditu (8/11./i svoja potraživanja prenijela na tvrtku koja se sada nastoji naplatiti (dobio sam samo informaciju o iznosu duga i naziv tvrtke ali ne i detalje budućeg odnosa mene i te tvrtke)

4. Ugovor o kreditu sam sklopio 2007.godine bez dodatnih osiguranja (jamac,hipoteka...) samo temeljem plaće - nenamjenski kredit

5. Živim u stanu čiji je vlasnik suprugin otac

6. Nemam (dokazivo) pokretnina u vlasništvu

7. Nisam u radnom odnosu niti u mirovini

8. Supruga je auto kupila vlastitom štednjom (dokazivo)

9. 1993.godine sam Darovnim ugovorom poklonio nekretninu (kuća i dvor) supruzi koja se i upisala u zemljišne knjige i u katastar

10. 2002.godine je supruga kupila zemljište od 120m2 upisala na svoje ime

Što mogu očekivati od ev.ovrhe i može li se ona proveasti i s kakvim rezultatom?

zahvaljujem na odgovoru koji će zasigurno zanimate mnoge u sličnoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija