Jump to content

stari prometni prekršaj


mplavi

Preporučene objave

pozdrav,

 

napravio sam prometni prekršaj 2007.g iz čl.114 st.1 ZSPCa(nisam imao kacigu kao putnik) dok me prijatelj vozio na prijateljevom skuteru. Policajac je došao nakon nekog vremena za nama (nekih 20 i više m od ceste na parkingu, i više nisam bio na skuteru, pa nisam potpisao prekršajni nalog). Zbog prekršaja kažnjen sam sa 700,00kn kažnjivo po čl.114 st.2

 

Nakon toga, zamolba za pisano upozorenje policiji.

 

ime prezime

adresa

grad

 

PU Županija

PPRP

Grad

 

Predmet: Zamolba za pisano upozorenje.

 

Veza izvješće broj : XXXXXXXXXXX

 

Dana XX.XX.XXXX. godine u GRADU, ADRESA u XX.XX sati počinio sam prekršaj iz čl.114 st.1 ZSPC-a, a kada sam se nalazio kao putnik na prijateljevom motoru. Iz razloga što sam imao neodgodivog posla, u žurbi sam isti prekršaj počinio ne namjerno, a napominjem da svojim postupkom nisam nikoga ugrozio, također prethodno nikada nisam počinio niti jedan prometni prekršaj.

 

Zamoljavam Vas da temeljem čl. 295 st.5 umjesto naplate novčane kazne izdate pisano upozorenje.

 

Napominjem da do sada nemam izrečeno pisano upozorenje.

 

Unaprijed zahvalan !

ime prezime

U gradu XX.XX.XXXX

 

Prije 2 tjedna sam bio u Poreznoj i tamo saznao da je to kod njih na naplati.

 

Nakon toga sam napisao Policiji zamolbu da mi kažu što je s mojom zamolbom iz 2007.

 

Odgovor sam našao u pošt. sand. u običnoj B5 žutoj koverti i kaže da sam odgovor dobio dana tog i tog 2007. i u prilogu da su me odbili, te kopija povratnice na kojoj nije moj potpis (tako ustavri nisam ni znao njihov odg.).

 

Mogu li ja sada kada sam stvarno saznao odgovor se obratit Prekršajnom sudu da me oslobodi ili umanji kaznu, budući da sam odgovor saznao tek sada.(u 11 god to mi je jedini prom.prekr. budući da još nemam vozačku dozvolu:)

 

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...Policajac je došao nakon nekog vremena za nama (nekih 20 i više m od ceste na parkingu, i više nisam bio na skuteru, pa nisam potpisao prekršajni nalog)...

 

Isparavak

Budući da je pri pisanju ispalo da prekršajni nalog nisam potpisao jer smo bili na parkingu, a ne na cesti, slijedi dio koji nisam naveo. (Vezano za parking više je meni tada trebalo dati do znanja da s takvom osobom nema razgovora)

 

U razgovoru sam zamolio policajca da me opomene/upozori za počinjeni prekršaj, te mu na naveo razloge zbog kojih ga to molim, na što je odmahnuo rukom i rekao da ge na zanima. Moj razgovor s takvom osobom završava(tada, a i općenito), te je to razlog mojeg nepotpisivanja prekršajnog naloga.

 

Svjestan sam činjenice da sam bio prekršio Zakon RH, što se ne spori niti u razgovoru s policajcem, niti u zamolbi.

 

Kronološki slijed događaja:

 

a.A.2007. -----------počinjen prekršaj

a.A.2007. -----------zamolba PU za pisanim upozorenjem

b.B.2011. -----------moja zamolba PU što je s mojom zamolbom

b+10 dana.B.2011. odgovor da sam dobio odgovor a+par dana.A+2 mjeseca.2008., s prilogom odgovora i dostavnice bez mojega potpisa.

 

Dakle, ja sam sa tim odgovorom PU od a+par dana.A+2 mjeseca.2008. upoznat tek sada b+10dana.B.2011., a ne a+par dana.D+2mjeseca.2008.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Budući da ispada da sam primio dostavnicu, u policiji se vodi da sam dobio odgovor.

Moja pretpostavka je da je to otišlo na Prekršajni sud i onda u Poreznu na prisilnu naplatu gdje čeka naplatu(tamo sam i saznao, što me začudilo jer sam čuo da se za prvi prekršaj uvaži zamolba, ako nema prije toga prekršaja,itd.).

 

Što mogu učiniti, napisati prigovor Prekršajnom sudu za oslobađanje od plaćanja/umanjenja novčane kazne(ako je moguće upozorenje bez ikakvih sankcija, budući mi je to jedina povreda bilo kojeg Zakona RH)uz obrazloženje zašto/kako sada ili Vis.prekršajnom sudu.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija