Jump to content

Sporazumni raskid braka


zombix

Preporučene objave

Čitajući po ovom i drugm forimima dolazim u totalnu zbrku. Radi se o slijedečem:

 

-želim pokrenuti sporazumni raskid braka , pa me zanima , ima li kakav obrazac ( špranjca ) za isto

-u braku sam službeno 11 godina , te imamo djete sa navršenih 16 godina starosti ( ovo pišem radi mogučeg pojašnjenja o radu CZSS )

-obzirom da sam u mirovini , koja je daleko ispod ržavnog prosjeka , na koji način se izračuna visina alimentacije ( ovo pitam radi informacije , bez primisli da istu ne bi izvršavao)

-kako mi je buduće mjesto prebivališta dosta udaljeno od sadašnjeg , postoji li mogučnost da me supruga zakonski iseli iz trenutno zajedničkog domačinstva do okončanja postupka

-što se tiče nekretnina , ne tražim ništa , od pokretnina posjedujem auto koji glasi na mene ( mada mi je jasno da to u ovakvom postupku nema veze).Postoji li mogučnost navođenja činjenica vezanih uz pokretnine i nekretnine u Sporazumnom rskidu braka da se u budučnosti izbjegnu naknadne tužbe radi istih

-koliko sam shvatio , za pokretanje sporazumnog raskida braka potrebni su vjenčani list , izvod iz knjige rođenih za dijete i pisani obrazac u tri primjerka koji se dostavlja nadležnom sudu

-skoro pa sam zaboravio.Supruga je podigla kredit te joj je ostalo još nekih 19 mjesečnih rata za otplatu istog.Uzima li se i sudjelovanje druge strane u otplati tog kredita prilikom razvoda.

 

Molim Vas za odgovor , kako bi znao na čemu sam

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija