Jump to content

fakturiranje po različitim cijenama?


damir123

Preporučene objave

Pozdrav,

pokrenuo sam jedan časopis u kojem naplaćujem oglasni prostor. Sad sve ovisi o veličini oglašivača i njegovoj platežnoj moći i naravno sposobnosti pregovora, prisiljen sam različitim klijentima fakturirati različite cijene za isti format oglasa.

Što mi je činiti? Da li formirati cjenik te po svakoj potrebi raditi neki zapisnik o izmjeni cijena, ali mogu samoinicijativno cijene mjenjati bez potrebe o obaviještavanju bilo koga?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Damir,

 

cijena artikla je jedna i morao bi u principu svaki put pisati zapisnik, ako hoćeš sve na čisto.

 

Moj savjet je da to napravite preko rabata, dakle imaš fiksnu cijenu prostora (npr. za trećinu stranice, pa za pola, pa za 1/4), i različitim klijentima dajete različite rabate.

 

Takoje cijena uvijek ista, a kupci dobiju drugu konačnu cijenu, ovisno o vašem sporazumu.

 

Tako se to u biti i radi, te tada ne morate pisati zapisnik jer je cijena proizvoda/usuge uvijek ista.

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Postovani,

 

imam pitanje takodjer u vezi cijene proizvoda.

Imam ugostiteljski obrt i prodajem samo jedan proizvod po cijeni od 15 kn. S obzirom da bi volio domacim gostima i ljudima (citaj hrvatima) prodavati po nizoj cijeni tj. 12 kn a strancima 15 kn. (radi se o proizvodu koji se prodaje na mobilnom standu na otvorenom) zanima me dali je legalno da za domace imam cijenu od 12 kn sto je 20% niza cijena nego za strance? :misli:

 

Hvala na pomoci :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija