Jump to content

Nepravilno puhanje radi ispitivanja alkoholiziranosti vozača


Palonka

Preporučene objave

Dobar dan.

U zoru oko 4 sata ujutro krenuo sam na ribolov. Međutim prilikom parkiranja auto došla je do mene policija i pitala me dali sam konzumirao alkohol. Odgovorio sam da nisam jer uistinu i nisam popio nit kap alkohola u najmanje zadnja 3 dana. Pristao sam puhat u uređaj ali je tijekom svakog puhanja počelo pištit crveno svjetlo. U tom bi trenutku policajac prekinuo puhanje i zatražio od mene da pušem iz početka, no sva tri puta se desilo isto. Puhao bi i nakon par sekundi bi se upalilo crveno svijetlo na uređaju i policajac bi prekinuo daljnje upuhavanje.

Na kraju su mi oduzeli vozačku na 72 sata uz obrazloženje da se nisam držao uputstva, te sam dobio zapisnik na kojem piše (zaokruženo)

"nije konzumirao alkoholna pića",

"nije postupio po uputama policijskog službenika, odnosno tvorničkim uputama proizvođača uređaja", i još piše da "ispitivanje nije obavljeno".

Ja sam rekao policajcu da sam nekoliko dana unazad imao ozljedu od jakog udarca u čeljust (za šta imam urednu lječničku dokumentaciju s hitne pomoči, hematom, itd...). pa možda zbog toga nemogu dovoljno jako puhat u uređaj. Drugi razlog može biti jedino neispravnost samog uređaja.

Neznam niti zašto me nisu htjeli odvest na vađenje krvi.

Zanima me šta mogu očekivat, koju kaznu i za šta, te dali imam pravo na žalbu, kome je poslat itd...

Dali da samo čekam rješenje ili bi trebao prije toga nešto napravit.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vašu tvrdnju da niste konzumirali alkoholna pića ću uzeti sa velikom rezervom, postupanje policije je ovdje sasvim propisno, alkoholni aerometar prekida sa radom čin ispitanik prestane sa upuhivanjem ili ako jezikom zatvori cjevčicu za dovod zraka.

 

Prekršaj je očit i slijedi vam nemilosrdna kazna na sudu koja je od 5.000 do 15.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana i višemjesečna zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Jedino vas može izvući ta medicinska dokumentacija.

 

treba čekati poziv na sud.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Vašu tvrdnju da niste konzumirali alkoholna pića ću uzeti sa velikom rezervom, postupanje policije je ovdje sasvim propisno, alkoholni aerometar prekida sa radom čin ispitanik prestane sa upuhivanjem ili ako jezikom zatvori cjevčicu za dovod zraka.

 

Prekršaj je očit i slijedi vam nemilosrdna kazna na sudu koja je od 5.000 do 15.000 kuna ili kazna zatvora do 60 dana i višemjesečna zaštitna mjera zabrane upravljanja.

 

Jedino vas može izvući ta medicinska dokumentacija.

 

treba čekati poziv na sud.

Dopuna, čak niti ne treba prestati upuhivati...reagira već i ako ispitanik uspori upuhivanje.Za testiranje je dovoljno upuhati cca 1,2 litara zraka

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Palonka je napisao:

Ok, hvala na odgovoru...

Jedna mi stvar samo nije jasna, zbog čega me nisu vodili na vađenje krvi??? Čemu onda služi uopšte vađanje krvi???

 

alkoholiziranost se utvrđuje na osnovu testiranja pomoču uređaja dreger koji registrira alkoholne pare u izdahnutom zraku! u koliko ispitanik negira rezultate može tražiti vađenje krvi i urina!

Odbijanje alkotesta i ne postupanje po uputama smatra se odbijanjem te samim time se smatra i da se je odbilo vađenje krv!!!!

 

znaći prvo mora postojati neki rezultat alkotesta koji bi vozač negirao i tražio vađenje krvi!!

 

P.S. ako netko ne može napuhati alkotest nebi trebao moći niti proči lječnički pregled za vozačku!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija