Jump to content

Latinica:silovanja


anonimno

Preporučene objave

jeste li jučer gledali to?

Pa uzas, jos mi je slabo

Mislite li da je nas ustavni sudac V.V sposoban za takvo sto

za ime božje!!!!

ježim se od pomisli da svi ti manijaci jos uvijek secu po cesti, treba kaznit po zapovjednoj odgovornosti ali sto je sa neposrednim počiniteljima

ja sam uvjerena da bi trebali kaznit svakog pojedinačno

crko da bog da

:-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je, apsolutno si u pravu. Užas i katastrofa koju je teško i pojmiti.

 

Ne znam zbilja kako bih ti odgovorio na ovo. Treba reći da među nama ima fakat svega i svačega no ovo je opizdilo u jedan extrem da kad pomisliš nemreš više zaspati pa moram nešto guknuti.

 

Da li mi, kao društvo (We, the people…) možemo ostati na to ravnodušni?

 

Možda da iz skupova činjenica koje se vrte oko tog slučaja doneseš neki zaključak pa da ga se držiš i preživljavaš tako iz dana u dan? Ne znam stvarno jer i meni je ovo preteško za provariti i bljuje mi se.

 

Sjećaš se kad je bila rasprava, pa i na dalekovidnici, o pravobraniteljici za djecu? Onda je jedan sudac koji izgleda ko neki klempavi satelit (a baš je bila riječ o silovanju) izvalio kako «žrtva uvijek pridonosi» kaznenom djelu jer da nije isto kad žena pristane na odlazak u stan i kad počne predigra i kad u svemu tome ima nekog doprinosa onoj vječitoj igri zavođenja između žene i muškarca a nasuprot onome kad netko siluje čekajući u mraku negdje na Jarunskom nasipu. Ja sam se tad uhvatio za fotelju i zinuo. Pazi, sudac Županijskog suda! I to blebne javno! A gdje je ubikvitet? I što sa tim ženama koje su progovorile na «Latinici»? Čime su one doprinijele djelu? Ako ja odlučim navabiti ženu u svoj stan i obaviti spolni odnos meni se njezin pristanak ne može uzeti kao olakotna okolnost već baš naprotiv kao otegotna. Zar to nije onaj dolus premeditatis koji bi baš praksa trebala razraditi i učvrstiti kod ocjene o krivnji počinitelja (ona fenomenalna knjiga od Garačićke)?

 

No da se vratimo na vv. Da o meni netko napravi takvu priču ja bih prvo umro od smijeha a onda bi odmah krenuo na sud. Ovakve insinuacije ne bi smjele proći samo tako. Osim toga imaš slučaj jednog poznatog književnika koji je na sudu upravo sada zbog puno manjih uvreda završen osuđujuće po istog pa ako probaš ekviparirati to sa vv… Kužiš već o čemu se radi.

 

Gdje ima dima ima i vatre.

 

No na našoj dalekovidnici nećeš nikada vidjeti Apocalypse now, a kamoli istinu.

 

P R E S T R A Š N O!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U većini slučajeva žena pozna svog napadača. Puno je veća šansa da će žena nastradati od bivšeg muža, dečka ili prijatelja nego od manijaka na cesti. Svi ste čuli za silovanje na sastanku ili još bolje za seksualni prijetvorni napad, kad muškarac nagovori ženu na spolni odnos, a ona pristane iako to ne želi i nakon toga se osjeća silovano. Tanka je granica između silovanja na sastanku i lošeg ponašanja u vezi. Žene bi jasno trebala reći šta žele, a muškarci bi trebali ne prihvatiti jednako spremno kao što bi spremno prihvatili da.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se to dogodilo i ako je on to napravio onda je to živa katastrofa! Ali ljudi budimo malo realni-taj lik je ipak na odgovornom mjestu u državi,pa mislite li da razni sisovi i ostale službe to ne bi znale prije njegovog imenovanja,mislite li da bi ikom u ovoj državi bilo u interesu da osumljičeni silovatelj bude na tom mjestu gdje mogu instalirati bilo koga čiste prošlosti.Duboko suosječam sa sudbinom te mlade žene ,ali nije li mogla podnjeti kaznenu prijav protiv te osobe ovdije u Hrvatskoj,da je to napravila sigurnio bi se digla velika prašina i nešto bi se pokrenulo,nemojmo se uvijek pocjenjivati pa nismo mi baš "Bangladeš"da bi se u današnje vrijeme to prešutilo.neka podnese kaznenu danas ,sutra svejedno je ,ratni zločin ne zastarjeva.Meni se sve to čini kao neke igre velikih interesa koje mi ne možemo dokućiti.Gospodo kolege pravnici a što je sa terminom presumpcija nevinosti.Šta ako je npr. taj čovjek potpuno nevin ,kako da on opere ljagu sa svog imena.Ako tuži navedenog urednika za klevetu opet če se ustati razni Europejci koji će reći da u hrvatskoj nema slobode medija.Ovo je razmišljanje jednog običnog malog čovjeka koji nema veze sa politikom ali koji je svjestan da danas u Hrvatskoj glavni igrači nisu premijer i predsjednik,nego direktori velikih svijetskih kompanija i raznih banaka. Moj je prijedlog neka gospodin urednik te emisije,koji je toliko uvjeren da je navedena osoba učinila navedeno zlodjelo(da nije siguran nebi to objavio),neka on podnese kaznenu prijavu , pa neka bude baja ,a ne čim ga neko malo javno krirtizira da glumi žrtvu i da završi u bolnici.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se to dogodilo i ako je on to napravio onda je to živa katastrofa! Ali ljudi budimo malo realni-taj lik je ipak na odgovornom mjestu u državi,pa mislite li da razni sisovi i ostale službe to ne bi znale prije njegovog imenovanja,mislite li da bi ikom u ovoj državi bilo u interesu da osumljičeni silovatelj bude na tom mjestu gdje mogu instalirati bilo koga čiste prošlosti.
Ako se to dogodilo i ako je on to napravio onda je to živa katastrofa! Ali ljudi budimo malo realni-taj lik je ipak na odgovornom mjestu u državi,pa mislite li da razni sisovi i ostale službe to ne bi znale prije njegovog imenovanja,mislite li da bi ikom u ovoj državi bilo u interesu da osumljičeni silovatelj bude na tom mjestu gdje mogu instalirati bilo koga čiste prošlosti.

 

Pa zar ti zaista misliš da to ima ikakve veze?Pa čovječe pogledaj kakvi su nam sada na vlasti i kakvi su bili, osobe koje se terete za milijunske prevare i namještene natječaje, i jesu li vidjeli z od zatvora?Je li itko od njih osuđen?Tko je od političara završio u zatvoru, reci ti meni?

Pogledaj Požešku županiju i onu đubrad Zeca i Bagarića.A šta tek misliš kako je bilo za Tuđmanove vladavine i za vrijeme rata.

 

Duboko suosječam sa sudbinom te mlade žene ,ali nije li mogla podnjeti kaznenu prijav protiv te osobe ovdije u Hrvatskoj,da je to napravila sigurnio bi se digla velika prašina i nešto bi se pokrenulo,nemojmo se uvijek pocjenjivati pa nismo mi baš "Bangladeš"da bi se u današnje vrijeme to prešutilo.neka podnese kaznenu danas ,sutra svejedno je ,ratni zločin ne zastarjeva.

 

Dotični je imao imunitet tada, a šta misliš kako je tek sada kada je sudac na Ustavnom sudu?Zar ti zaista misliš da bi on završio u zatvoru?

Nađi mi ijedan pozitivan primjer.Nema ga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija