Jump to content

uplašena


manja1404

Preporučene objave

Pozdrav svima.......molila bih pomoć koja meni život znači.Imam 38 god. i prije tri god.operirala sam kralježnicu L5-S1 dva puta jer prva operacija nije uspjela.Znači tri god. sam na bolovanju uz uzasne bolove koji me prate svaki dan.Četri puta sam bila na invalidskoj komisiji i oni su utvrdili da nema invalidnosti,iako nalazi pokazuju drugo.Radim kao kuharica u jednoj skoli -sama sve rucno od pranja suda,do pranja prozora.........Esad zanima me posto sam jucer dobila rijesenje na kojem pise da nemogu obavljati svoj posao a invalidnosti nema sta da radim.Svjesna sam da nema lakseg radnog mjesta koje mi mogu u skoli ponuditi,dali mi sad sljedi otkaz ili sta.MOLIM VAS DA ME NETKO SAVJETUJE ŠTA MI JE ZA UCINITI JER SAMA NEZNAM .HVALA PUNO :-? :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

manja1404 je napisao:

Pozdrav svima.......molila bih pomoć koja meni život znači.Imam 38 god. i prije tri god.operirala sam kralježnicu L5-S1 dva puta jer prva operacija nije uspjela.Znači tri god. sam na bolovanju uz uzasne bolove koji me prate svaki dan.Četri puta sam bila na invalidskoj komisiji i oni su utvrdili da nema invalidnosti,iako nalazi pokazuju drugo.Radim kao kuharica u jednoj skoli -sama sve rucno od pranja suda,do pranja prozora.........Esad zanima me posto sam jucer dobila rijesenje na kojem pise da nemogu obavljati svoj posao a invalidnosti nema sta da radim.Svjesna sam da nema lakseg radnog mjesta koje mi mogu u skoli ponuditi,dali mi sad sljedi otkaz ili sta.MOLIM VAS DA ME NETKO SAVJETUJE ŠTA MI JE ZA UCINITI JER SAMA NEZNAM .HVALA PUNO :-? :tuzan:

Pozdrav !

moj slučaj je vrlo sličan.

Bilo bi dobro da ovo odgovori moderator, jer nismo usamljeni, u zadnje vrijeme nas je sve više sa ovakvim statusom.

Pozdrav i nadajmo se da će netko dati pravi odgovor .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koristiti pravo na nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja, naravno prema procjeni izabranog i ovlaštenog doktora, ponoviti IKU čim se za to stvore uvjeti.

 

Naime, vaše uređivanje bilo kakvog statusa, i radnopravnog i onog u mirovinskom osiguranju, ovisi o kako ocjeni radne sposobnosti tako i ocjene o tome da li ima ili nema invalidnosti (medicinskom vještačenju), pa tako dugo dok je ocjena takva da invalidnost nije nastupila preostaje vam ili ići raditi ili biti na bolovanju ili u međuvremenu izvršiti prekvalifikaciju i naći odgovarajuće radno mjesto.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citat:

 

 

manja1404 je napisao:

Pozdrav svima.......molila bih pomoć koja meni život znači.Imam 38 god. i prije tri god.operirala sam kralježnicu L5-S1 dva puta jer prva operacija nije uspjela.Znači tri god. sam na bolovanju uz uzasne bolove koji me prate svaki dan.Četri puta sam bila na invalidskoj komisiji i oni su utvrdili da nema invalidnosti,iako nalazi pokazuju drugo.Radim kao kuharica u jednoj skoli -sama sve rucno od pranja suda,do pranja prozora.........Esad zanima me posto sam jucer dobila rijesenje na kojem pise da nemogu obavljati svoj posao a invalidnosti nema sta da radim.Svjesna sam da nema lakseg radnog mjesta koje mi mogu u skoli ponuditi,dali mi sad sljedi otkaz ili sta.MOLIM VAS DA ME NETKO SAVJETUJE ŠTA MI JE ZA UCINITI JER SAMA NEZNAM .HVALA PUNO

 

 

Pozdrav !

moj slučaj je vrlo sličan.

Bilo bi dobro da ovo odgovori moderator, jer nismo usamljeni, u zadnje vrijeme nas je sve više sa ovakvim statusom.

Pozdrav i nadajmo se da će netko dati pravi odgovor .

uplašena

 

od manja1404 dana 26.1.2012. 16:11

 

Pozdrav svima.......molila bih pomoć koja meni život znači.Imam 38 god. i prije tri god.operirala sam kralježnicu L5-S1 dva puta jer prva operacija nije uspjela.Znači tri god. sam na bolovanju uz uzasne bolove koji me prate svaki dan.Četri puta sam bila na invalidskoj komisiji i oni su utvrdili da nema invalidnosti,iako nalazi pokazuju drugo.Radim kao kuharica u jednoj skoli -sama sve rucno od pranja suda,do pranja prozora.........Esad zanima me posto sam jucer dobila rijesenje na kojem pise da nemogu obavljati svoj posao a invalidnosti nema sta da radim.Svjesna sam da nema lakseg radnog mjesta koje mi mogu u skoli ponuditi,dali mi sad sljedi otkaz ili sta.MOLIM VAS DA ME NETKO SAVJETUJE ŠTA MI JE ZA UCINITI JER SAMA NEZNAM .HVALA PUNO

 

rubens je napisao:

Koristiti pravo na nadoknadu plaće za vrijeme bolovanja, naravno prema procjeni izabranog i ovlaštenog doktora, ponoviti IKU čim se za to stvore uvjeti.

 

Naime, vaše uređivanje bilo kakvog statusa, i radnopravnog i onog u mirovinskom osiguranju, ovisi o kako ocjeni radne sposobnosti tako i ocjene o tome da li ima ili nema invalidnosti (medicinskom vještačenju), pa tako dugo dok je ocjena takva da invalidnost nije nastupila preostaje vam ili ići raditi ili biti na bolovanju ili u međuvremenu izvršiti prekvalifikaciju i naći odgovarajuće radno mjesto.

 

Poštovani Rubens i Forumaši !

Kratko vrijeme sam tu, ali vidim uvijek jedan problem.

Nitko ne odgovara na pitanje nego piše kao da smo na sudu ili ispitivanju.

Ova gospođa citiram "ne može raditi svoj posao a nema ni invalidnosti ". To je nemoguće, nespojivo,zločin prema nama ljudima, radnicima,svima.

Žena pita šta slijedi, jer je tri godine na bolovanju, kao i sam ja.

Molimo za odgovor, ako u našim firmama nema radnog mjesta za nas, slijedi li otkaz ili imamo pravo na mirovinu , odnosno, da li je u ovom trenu moguće ,zakonito biti na bolovanju duže od tri godine ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1) moguć je otkaz ukoliko poslodavac nije u mogućnosti osigurati radno mjesto prema preostaloj radnoj sposobnosti

2) pravo na mirovinu (invalidsku) nemate što je vidljivo iz vještačenja HZMO

3) pravo na bolovanje i nakon 3. godine nije upitno ukoliko za to postoji medicinska indikacija, uz naknadu plaće koju ni ne želim ovdje spominjati

4) izuzetno je teško procjenjivati situaciju i kako radno pravne tako i sve ostale aspekte temeljem ovako prenesenih informacija, naime da bi se moglo cjelovito sagledati situaciju potrebno je izvršiti uvid u sva do sada provedena vještačenje, ugovor o radu, potrebe i stav poslodavca i još ponešto, stoga ni ono na prvu nisam ni reagirao na ovaj post, a ni nakon svega rečenog vidljivo je da je moguće jedno 4 scenarija u budućnosti od kojh je daleko najbolji, poboljšanje zdravstvenog stanja do te mjere da se može ići raditi......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija