Jump to content

zna li tko


zveky

Preporučene objave

evo ovako: na ostavinskoj raspravi 3 sestre su se odrekle svog dijela u korist mene i 4 sestre s kojom živim u toj kući. jedna osoba(polubrat) svoj dio je prihvatila i to je sve u redu.

e sad pitanje: taj polubrat traži da ga ja i sestra sada isplatimo. dali postoji kakvo pravilo ili zakonski rok u kojem smo mi dužni njega isplatiti. mi neosporavamo njegov dio, nego sada nismo u mogućnosti ga isplatiti jer sestra neradi, a ja sam samohrani otac. Polubrat kaže da će nas tužiti ako ga uskoro neisplatimo.

eto toliko

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Obzirom da ste suvlasnici, on može zahtijevati jedino da isplati vas.

Dakle: Svaki suvlasnik može tražiti da mu ostali prenesu tj. prodaju svoj dio, ali ih ne može prisiliti da mu oni prenesu svoj suvlasnički dio.

 

Ako ga vi trenutno ne želite isplatiti da vam prenese svoj dio on mora čekati dok to ne budete htjeli ili može tražiti da se proda cijela nekretnina i tada svi prodaju i cjelokupna kupovna cijena se dijeli između svih suvlasnika, a kupac postaje novi vlasnik.

 

Nema roka za takva međusobna isplaćivanja suvlasnika dok god svi nisu suglasni o tome.

Tek kad se potpiše ugovor o tome, onda počinje teći rok za isplatu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija