Jump to content

Katastar, hvala na savjetu


britulin

Preporučene objave

Katastarski planovi su nastali oko 1925. Nažalost, moja i susjedne čestice su netočno ucrtane, čak i sami položaji čestica ne odgovaraju stvarnom stanju. Analogno, ni površine ne odgovaraju ni približno stvarnim povšinama. Neke čestice su veće, neke manje u odnosu na stvarno stanje.

Dabome, o tome sam izvjestio nadležne u katastru, najprije u pisanom obliku. Zanemarili su dopis, tako da sam jutros osobno posjetio ured zs katastar. Doživio sam tako neugodno iskustvo, kao malo gdje dosad. Pročelnik katastra nije htio uopće pričati o temi ili barem dati savjet, te sam iispraćen iz ureda posprdno. Ponižen sam i kosterniran bahatošću pročelnika. Kako držim da je građanin dužan zvjestiti nadležne, u ovom slučaju katastar o greškama u planovima i knjigama katastra, a da je "sam katastar" dužan iste ispraviti tj. uskladiti bavim se mišlju kako iste natjerati da isprave netočnosti. Imam li zato pravnih uporišta, jer bi privatne geodetske elaboracije za vlasnike bile preskupe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
Katastarski planovi su nastali oko 1925. Nažalost, moja i susjedne čestice su netočno ucrtane, čak i sami položaji čestica ne odgovaraju stvarnom stanju. Analogno, ni površine ne odgovaraju ni približno stvarnim povšinama. Neke čestice su veće, neke manje u odnosu na stvarno stanje.

Dabome, o tome sam izvjestio nadležne u katastru, najprije u pisanom obliku. Zanemarili su dopis, tako da sam jutros osobno posjetio ured zs katastar. Doživio sam tako neugodno iskustvo, kao malo gdje dosad. Pročelnik katastra nije htio uopće pričati o temi ili barem dati savjet, te sam iispraćen iz ureda posprdno. Ponižen sam i kosterniran bahatošću pročelnika. Kako držim da je građanin dužan zvjestiti nadležne, u ovom slučaju katastar o greškama u planovima i knjigama katastra, a da je "sam katastar" dužan iste ispraviti tj. uskladiti bavim se mišlju kako iste natjerati da isprave netočnosti. Imam li zato pravnih uporišta, jer bi privatne geodetske elaboracije za vlasnike bile preskupe.

 

poštovani,

kao geodeta Vam savjetujem da se obratite na Drž geodetsku upravu. bilo bi jako dobro ako imate primjerak obraćanja katastru sa žigom o njihovom zaprimanju, da ga priložite.

sve ovo i njima napišite što ovdje pišete. Pozdrav!!

P.S.

Ako je vaše prvo obraćanje katastru bilo samo kao informacija glede netočnosti stanja u naravi sa stanjem planova - tada im još jednom pošaljite Zahtjev za usklađenje katastarsko-knjižnog elabiorata sa stanjem u naravi, obavezno navedite da niste (ako niste) ni Vi ni vaši prednici (bivši vlasnici) imali nikakvih promjena na terenu na navedenoj zemlji (naravno,ako niste) vezano za veličinu, oblik i površinu parcela.

Pozdrav i sram ih bilo!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija