Jump to content

dopunsko zdravstveno-dostava police i dugovanje


unitedforever

Preporučene objave

Probat ću biti što jezgrovitiji koliko god mogu. Od 18.05.2010. i ja i supruga imali smo police dzo na teret sredstava državnog proracuna. Prije desetak dana supruga prima preporučeno opomenu za dug od preko 2000kn do 05.04.2012. Tad mi tek nista nije bilo jasno,pogotovo što od svibnja 2010 nikakav papir od hzzo ni ja ni ona primili nikad nismo. Odlazim pravo u Šibenik da mi pojasne kako to polica koja se ne plača može doseći toliki dug. Arogantna gospodja tamo mi je na kompu pokazala da je moja supruga bila 21.05.2011. u podrucnom uredu u Kninu sto znači da je predala zahtjev za novu policu. Na moju napomenu kako unatrag dvije godine nikad ništa od njih dobili nismo(ni policu,ni uputu o plaćanju,apsolutno ništa),rekla mi je-to mi šaljemo običnom poštom,šta ja znam šta vaš poštar radi. Kad sam kazao da su nama i 2010 a i mojoj majci uglavnom sve dosad slali s povratnicom te da je i ova zadnja opomena poslana preporučeno rečeno je da je to tako. Tad sam rekao da u njihovu zakonu o dzo piše da se polica i obavjest o plaćanju dostavljaju preporučeno,a da i piše da ako se ne plati u roku 30 dana da se smatra da se odustalo od ugovora....a dakako da nije nikad ništa plaćano kad nikakvu policu ni obavijest dobila nije. Znači trebali su po mom raskinuti policu nakon mjesec dana ali vjerojatno i o tom poslati nakakav papir. Tad je već skoro počela mahati rukama...tako da sam se jedva suzdrzao i dobro da jesam jer bi me vjerojatno policija privodila. Pitam se kako dokazati da postu nikakvu dobio nisam i da normalno da nije zato nikad nista ni uplaceno. Supruga kaže da ćemo se radije ganjati po sudu nego da bandi plaća nešto što nije ni znala da bi morala, a i ja mislim da ću tako postupiti. Pa mogli su tako čekati i nekoliko godina i onda se sjetiti još većeg duga i kamata...a da pojma ni o čemu nemamo. Što mi je činiti,ili na sud ili pomiriti se sa sudbinom da ne bi bilo po onoj "vrana vrani oči ne vadi" pa plati nešto što nisi ni znao da bi trebao.

Hvala na pomoći,nadam se da će biti konstruktivna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija