Jump to content

otkaz ugovora o radu,a ugovor nisam ni potpisao


sinky00

Preporučene objave

ovako:radio sam u jednoj pekari mjesec i 22 dana.nakon mjesec dana počeo je"mobing"od strane poslovođe(koji je ujedno sin od direktora,a radili smo samo ja i on).mjesec dana je šutio i nije govorio ni rijeći,samo kad je nešto mijenjao u poslu,a ja to nisam znao,odgurnuo bi me rukama,ispravio to što sam ja"krivo napravio"i nastavio radit dalje.ja to naravno nisam mogao više trpit i nakon još jednog odgurivanja dao sam otkaz(jedino sam ga mogao udariti,a svi znamo kakve bi to posljedice imalo).nakon 12 dana dobio sam radnu knjigu,ostale papire i otkaz ugovora o radu,na kojemu piše:"na osnovu izjave radnika da više ne želi dolaziti na posao donesena je ovakva odluka".JA čak nisam ni potpisao nikakav ugovor o radu!plača mi je bila 3500 kn,svaka druga subota slobodna,znači 28 radnih dana u mjesecu,a vjerojatno sam bio prijavljen na minimalac.Što je najgore,kad sam dobio radnu knjigu upisano mi je samo 20 dana staža.

ps.imam puno radnog staža u pekari i znam radit,da nebi ispalo da se je vršio"mobing"zbog toga jer sam nesposoban.

još nešto:direktora sam u to vrijeme obavijestio o svemu,ali on nije reagirao na to.

Molim vas recite mi što da radim.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako niste potpisali ugovor na radu onda ste svjesni da ste radili na crno, a to znači da poslodavac može šta hoće sa vama, međutima ako postoji odluka, međutim ako ste dobili otkaz ugovora o radu mora u odluci pisat kojeg ugovora o radu( morali bi onda imati i primjerak potpisanog ugovora o radu sa vase strane)...Pojam mobbinga se u zadnje vrijeme jako cesto koristi od strane radnika ovo što ste vi opisali po meni ne bi po meni bio nikakv mobbing niti vas nadređeni vrijeđao niti psihički ni fizički zlostavljao :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija