Jump to content

Razvod bez djece-molim pomoć


marolina

Preporučene objave

Molim Vas ako mi netko može pomoći savjetom.

 

Živim s dečkom malo više od 3,5 godine s tim da smo od toga u braku 10 mjeseci.Prije braka sam ja digla kredit koji smo uložili u adaptaciju našeg kata kuće.Kuća se piše na njegove roditelje.S obzirom na njegovo ponašanje i sve mislim da ću podnijeti zahtjev za razvod.Mene zanima ako mi itko može pomoći savjetom:

1.)Ja taj kredit otplaćujem još 5 godina pa me zanima kakva ja imam prava u svemu tome?

Moji roditelji su nam pomogli u radovima i dosta toga i kupili za kuću s obzirom da su me na taj način isplatili da ne tražim više svoj dio kod njih.

Sad dolazi do toga da kredit moram otplaćivat i dalje a neću imat gdje stanovat ako zatražim razvod?

Općenito ako mi može netko dati savjet što da napravim ili je bolje da pričekam da on podnese zahtjev za razvod?

Većinu stvari za kuću sam ja uzimala preko svoje kartice na rate pa da li to vrijedi?

Molim Vas ako mi može netko pomoći savjetom ili ako mi možete reći gdje bi se mogla informirati o svemu tome?

 

Unaprijed hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Podjela imovine nema veze s tim je li zahtjev za razvod braka sporazuman ili pokrenut tuzbom jednog od bracnih drugova. U Vasem slucaju sam razvod vj.nece dugo trajati neovisno o tome tko i kako podnese zahtjev jer nemate zajednicke malodobne djece.

Nakon razvoda braka, ako nema dogovora, pokrenite novi postupak za utvrđivanje i podjelu bracne stecevine (ti postupci znaju dugo trajati).

Vi u svakom slucaju imate pravo na naknadu troskova koje ste imali ulagajuci u zajednicki stan. Razni izvodi iz banke kojima mozete dokazati da ste puno toga platili Vi preko kartice samo Vam mogu pomoci u dokazivanju svojih ulaganja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija