Jump to content

pravo na dnevnice


mpikac

Preporučene objave

Od strane poslodavca upućen sam kao državni službenik u drugi grad radi obavljanja posla iz nadležnosti rada poslodavca. Prema rješenju imao sam pravo na smještaj i prehranu, no osiguran mi je samo smještaj. Zbog neispunjavanja obveza poslodavca iz rješenja zatražio sam isplatu dnevnica za razdoblje od 1 godine koliko sam radio u tom gradu no poslodavac je to odbio smatrajući da nema osnova. Jedan od razloga odbijanja je taj što poslodavac smatra da je to predugo razdoblje za isplatu dnevnica i da službeni put (što bi u ovom slučaju bilo) ne može trajati tako dugo-godinu dana. Nedvojbeno ja sam sam snosio troškove prehrane i putne troškove. Činjenica je da nisam imao putni nalog ali sam imao rješenje da se upućujem obaviti taj posao u drugi grad. Obzirom da nisam imao prehranu smatram da imam pravo na isplatu pune dnevnice. Molim savjet i tumačenje:

 

1. da li ima ograničenja koliko može trajati službeni put i ograničenja u pogledu isplate dnevnica ukoliko nisu osigurani uvjeti iz Kolektivnog ugovora za državne službenike (prehrana)

2. da li isplata naknade za ugovor o djelu isključuje isplatu dnevnice i obrnuto

3. da li neposjedovanje putnog naloga (a posjedovanje drugog akta) isključuje mogućnost isplate dnevnica

4. može li poslodavac sada isolaćivati samo iznos troškova prehrane koju nije osigurao.

 

Ukoliko ima netko tko mi može odgovoriti na ova pitanja bio bih vrlo zahvalan kao i onima koji možda imaju već presude za ovakve i slične slučajeve ili znaju za njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija