Jump to content

Trgovina u stanu, preko oglasa i povremeno na sajmu


mala ideja

Preporučene objave

Pozdrav,

Već dulje vrijeme razmišljam o otvaranju nekakve vrste trgovine, koju bih obavljao uz posao koji sad imam.

Molim Vas da mi pojasnite da li postoji opcija koja di legalno dozvoljavala da se bavim prodajom raznih stvari kao što su npr. vage, termometri, vlagomjeri, usb memorija, kablovi itd.

Što je sve potrebno napraviti s obzirom da nemam prostor za obavljanje djelatnosti, odnosno prodavao bih u stanu (preko oglasnika) i povremeno na sajmovima?

Koliko bi bili troškovi otvaranja takve vrste trgovine, pošto mi moj poslodavac već plaća doprinose mirovinskog i zdravstvenog da li bi ih morao plaćati duplo, koliko bi bili i koji su mjesečni troškovi koje bih morao palćati, kakvo mi knjigovodstvo treba?

Ukratko Vas molim da mi odgovorite s što više pojedinosti, jer do sad nisam imao iskustva u samostalnim djelatnostima.

Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Već dulje vrijeme razmišljam o otvaranju nekakve vrste trgovine, koju bih obavljao uz posao koji sad imam.

Molim Vas da mi pojasnite da li postoji opcija koja di legalno dozvoljavala da se bavim prodajom raznih stvari kao što su npr. vage, termometri, vlagomjeri, usb memorija, kablovi itd.

Što je sve potrebno napraviti s obzirom da nemam prostor za obavljanje djelatnosti, odnosno prodavao bih u stanu (preko oglasnika) i povremeno na sajmovima?

Koliko bi bili troškovi otvaranja takve vrste trgovine, pošto mi moj poslodavac već plaća doprinose mirovinskog i zdravstvenog da li bi ih morao plaćati duplo, koliko bi bili i koji su mjesečni troškovi koje bih morao palćati, kakvo mi knjigovodstvo treba?

Ukratko Vas molim da mi odgovorite s što više pojedinosti, jer do sad nisam imao iskustva u samostalnim djelatnostima.

Unaprijed hvala.

 

eto par informacija koje sam i ja sakupio kako sam u postupku otvaranja.

u stanu nemožeš prodavat,odnosno možeš ali moraš zadovoljit minimalno tehničke uvijete.i stan ti treba bit poslovno-stambena zgrada itd.

bez obzira kaj ti poslodavac plača doprinose,tvoja firma mora imat nekog zaposlenog jel ako imaš transakcije po računu a nemaš nikog zaposlenog u prekršaju si.jbg ima ih koji rade bez zaposlenih i nisu ih čopili,a ima i onih koje jesu tvoj rizik i odluka.

otvaranje firme ti je oko 25000kn,knjigovođa a sad koliko bude računa i posla mjesečno al aj računaj od 500-2000kn sve ovisi koliko radi.

plača minimalna sa davanjima brutto 2=3305kn

prostor koji udovolava za trgovinu cca 2000kn +režije

knjigovodstvo od 500kn pa naviše

plus razne gluposti cca 1000kn.

e sad ali to provjeri kak ide i dali se može da imaš internet trgovinu

ali opet firma i ostalo ti ne gine.

nadam se da ti je nešto pomoglo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija