Jump to content

kako zastititi imovinu od dementne majke koja prijeti da ce je dati daljim rodjacima


gouldsboro

Preporučene objave

Moja majka ima 90 godina. Dementna je i ima povremene probleme sa psihom. Zivi sama u solidnim uvjetima. Zbog psihickih problema nije sposobna odlucivati vise sama o imovini, a susjedi je pokusavaju nagovoriti da im prepise svu svoju imovinu, cak su uspjeli pokvariti moj odnos sa mojom majkom govoreci joj protiv mene. Ja sam zakonski jedini nasljednik. Kako mogu zastititi imovinu koju po zakonu trebam nasljediti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kontaktirajte nadlezni czss koji ce morati dati svoje misljenje o situaciji i stanju majke. Vasoj majci bi se trebala oduzeti poslovna sposobnost (ne mora u cijelosti, nego djelomicno samo za mogucnost upravljanja imovinom), a Vi biste joj trebali postati skrbnik. Nabavite sve moguce ljecnicke nalaze koji potvrđuju majcino stanje. Mislim da ne bi trebalo biti problema u Vasem postajanju majcinom skrbnikom pogotvo jer ste jedino dijete, zelite joj dobro jer uviđate susjedske planove i sl. (pisem sada ono na cemu biste Vi trebali inzistirati pred sudom i czss-om). Ako surađujete sa czss-om susjedi nece moci samo tako preko ugovora o dosmrtnom ili dozitovnom uzdrzavanju doci do imovine Vase majke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija