Jump to content

pravo na naknadu nakon prodaje firme


vexvg

Preporučene objave

Pošto nisam našao odgovor pretragom, otvorio sam novu temu.

 

Majka ima firmu d.O.o. koju će sada ustupiti bez naknade drugome.

U firmi je bila zaposlena kao direktor.

Nakon izvršene promjene vlasništva njoj prestaje radni odnos (novi vlasnik i novi direktor).

 

Zanima me da li ostvaruje pravo na naknadu s burze pošto sam na dva mjesta dobio dva različita odgovora:

-u područnoj ispostavi kažu da ima ako nema više od 25% udjela (poklanja 100% udjela)

-u Zagrebu kažu da nema

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam našao razlog zbog kojeg majka ne bi imala pravo na naknadu, probajte podnijeti zahtjev pa će vam već obrazložiti pismeno što su to mislili kada su rekli da prava nema.

 

Nezaposlena osoba ne može ostvariti novčanu naknadu, ako je radni odnos odnosno služba prestala:

 

zbog toga što je otkazala radni odnos, osim u slučaju izvanrednog otkaza ugovora o radu uzrokovanog ponašanjem poslodavca,

pisanim sporazumom o prestanku radnog odnosa,

zbog toga što nije zadovoljila na probnom radu ili nije zadovoljila tijekom pripravničkog, odnosno vježbeničkog staža, odnosno nije u propisanom roku položila stručni ispit,

zbog povrede obveza iz radnog odnosa (otkaz uvjetovan skrivljenim ponašanjem radnika) kao i zbog teške povrede radne obveze (izvanredni otkaz), odnosno službene dužnosti,

zbog izdržavanja kazne zatvora duže od 3 mjeseca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uspio sam dođi do pravne službe te su mi rekli da ima pravo na naknadu.

 

Jedini problem predstavlja što se riješenje trgovačkog suda čeka od 2 tjedna pa do 2 mjeseca, te su nam savjetovali što napraviti.

 

Ukratko kod njih podnjeti zahtjev na "donjem uruđžbenom" te naglasiti da se čeka riješenje trgovačkog suda.

 

U protivnom bi propustila rok od 30 dana u kojem se mora javiti.

 

Mnogo hvala na Vašem odgovoru.

 

lp,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija