Jump to content

Najava otkaza nakon porodiljnog


pikovamama

Preporučene objave

Za nekoliko dana mi završava porodiljni dopust, nakon kojeg ću odmah koristiti godišnji za prošlu godinu. Iz firme su mi najavili da je moje radno mjesto ukinuto i da ću dobiti otkaz pa da se kao ne iznenadim kad se vratim. Kako se ne radi o baš maloj firmi, zar mi nisu trebali po zakonu ponuditi neko slično radno mjesto? I ako mi daju otkaz zbog teške situacije, to bi trebao biti poslovno uvjetovani otkaz?

Mislim, blago rečeno, ljuta sam, jer mi je voditeljica ljudskih resursa rekla da nema mjesta za mene, jer im sad trebaju ljudi koji će raditi 120 posto, a ja ipak imam malu djecu!!! i ne mogu joj ništa, jer mi je rekla to preko telefona. Što je najgore, družim se s kolegama, znam da su došli novi ljudi na slična radna mjesta dok sam bila na porodiljnom, znači ima nekog prostora.

Kako se postaviti? Nitko se nikad nije žalio na moj rad, praktički za starije dijete sam u tri godine bila valjda ukupno pet dana na bolovanju, za sebe uopće, nije mi nikad bio problem raditi prekovremeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Hvala na odgovoru, a došao je i stav poslodavca, a taj je da sam višak i da mi eventualno mogu ponuditi rad u trgovini u firmi kćeri, a ja sad radim u sjedištu firme kao organizator prodaje. Dakle, premjestili bi me na duplo niže plaćen posao, rad vikendom, praktički na početak. Također mi nude sporazumni otkaz kako bi prenijela prava na drugu firmu ili gospodarski uvjetovani, ali u tom slučaju mi ne garantiraju u toj drugoj firmi stalni radni odnos, već probno na tri mjeseca. Ne znam što točno napraviti, ja sam ih za sad tražila promemoriju sastanka da stave na papir što mi nude kako ne bi bilo rekla-kazala. Čitala sam zakon o radu pa sam vidjela, čini mi se u članku 73. da bi mi trebali omogućiti odgovarajuće radno mjesto pod istim uvjetima, ukoliko za mojim više nema potrebe. Da li sam to dobro shvatila? I koja je uopće procedura, ako se ogluše na apsolutno sve?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija