Jump to content

Imaju li pravo?


Oooo

Preporučene objave

Dobro vece.

Pre svega zelim da se zahvalim na pruzenoj mogucnosti za besplatne pravne savete.

Pre dva meseca sam lisen slobode zbog nepostupanja po naredjenju, u stanici su me drzali 10 sati i onda sam imao neko brzo sudjenje.

Ujutro pre sudjenja su mene i jos neke momke koji su isto to vece liseni slobode nevezano za moj slucaj vodili peske sa lisicama na rukama iz stanice do suda gde smo imali sudjenje.

Sud je udaljen oko 100m-200m od stanice.

Mene zanima da li nas mogu tako po zakonu voditi peske sa lisicama iz stanice do suda, da nismo u vozilu i imamo li pravo da ih tuzimo zbog toga i koliko bi to moglo biti efikasno?

Samo da naglasim da zivim u BiH.

 

Hvala vam unapred i lep pozdrav od srca!

 

Promena: Izvinjavam se ako sam promasio podforum, molim admina da premesti temu! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

liseni ste slobode zbog remecenja JRM nepostupanjem po naredbi OSL-a,zbog postojanja opravdane sumnje da bi napustajuci teritoriju RH izbjegli prekrsajni progon,sudi vam se po skracenom postupku.

Nevidim razlog zbog cega se nemoze pjesice do suda,ako to nije teret policijskim sluzbenicima,neznam zbog cega je to onda vama.

Pretpostavka da ciljate u smislu kako vam je narusen ugled,kao i da je takvim postupkom kod vas stvoren osjecaj nelagode,medjutim vi niste razmisljali o tome kad ste grubo krsili zakone RH,i samim tim ste prihvatili posljedice svog ponasanja.

Mjesta za zalbu nema,odnosno mozete se zaliti,ali je neosnovana,iz razloga sto se radi o sprovodjenju osoba pred nadlezni sud,a sto se moze izvrsiti bez vozila,odnoso pjesice.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, ciljao sam na narusen ugled i osecaj nelagode.

Neko mi je u medjuvremenu rekao da su duzni do suda da nas transportuju u vozilu pa sam zbog toga pitao, a lisen sam slobode vise zbog njihove brutalnosti nego zbog svoga vatrenoga temperamenta.

Hvala Vam na odgovoru, sve pohvale i lep pozdrav. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija