Jump to content

skrbnik i nasljedstvo-molim pomoć žurno


mikić

Preporučene objave

poštovani;

molim odgovor da li ja kao skrbnik svome pokojnom stricu koji nije imao nasljednika ( suprugu,djecu ) - nije bio oženjem spadam u prvi nasljedni red ili kakav odnos u nasljeđivanju ostvarujem.

Stric je bio potpuno lišen poslovne sposobnosti.

konkretno da li mogu imati pravo na povrat duga umirovljenicima zadnja rata ( mirovine ) i da li plaćam porez na nasljedstvo ( nekretnine-stan ,zemljište,pokretnine-barka ,računi u banci... ) imam oporuku koja je pravovaljana i vlastoručno potpisana od pokojnika ( dosta prije nego li je izgubio poslovnu sposobnost ) gdje se navodi da sam ja jedini njegov nasljednik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

nemozete biti nasljednik prvog nasljednog reda,ali ako ispred vas nema blizeg nasljednog reda,onda imate sva prava zakonitog nasljednika.

Malo je nejasno da oporucitelj u oporuci navodi da ste vi jedini nasljednik,jer ako ste jedini,onda oporuku nije trebao ni praviti,jer bi i onako naslijedili sve kao jedini zakoniti nasljednik.

Ili ste se pogresno izrazili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

nemozete biti nasljednik prvog nasljednog reda,ali ako ispred vas nema blizeg nasljednog reda,onda imate sva prava zakonitog nasljednika.

Malo je nejasno da oporucitelj u oporuci navodi da ste vi jedini nasljednik,jer ako ste jedini,onda oporuku nije trebao ni praviti,jer bi i onako naslijedili sve kao jedini zakoniti nasljednik.

Ili ste se pogresno izrazili.

 

Hvala !!!!!

možda sam se krivo izrazio po kokojnikovoj volji u oporuci piše da meni ostavlja svu svoju imovinu.....znači on nema nasljednika iz prvog nasljednog reda nije bio oženjen niti imao djece. ima još živuća 2 brata i 2 setre koji se slažu s oporukomda meni kao njegovom nećaku ostavlja sve.

dakle po Vašem mišljenju imao bih pravo potraživati zaostalu ratu povrata duga umirovljenicima i ne bih morao platiti porez na ostavštinu ako sam Vas dobro razumio...

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija