Jump to content

Prava na naknadu i produljeno mirovinsko?


jadera1961

Preporučene objave

Poštovani,

kako sa 31.05.2013 završavam na birou za zapošljavanje i imam 52 god života i 27 godina staža zanima me duljina naknade na birou za zaposljavanje te pravo produljeno mirovinsko osiguranje.

Ponavljam česta pitanje zato što je moja situacija specifična iz tog razloga što sam sam svoj radni staž počela kod vojske SFRJ kao civil datum odjave je bio 31.05.1990.god., te 9 god i 6 mjeseci staža na teritoriju Republike Hrvatske. Poslije sam radila sa prekidima, te sam zadnju naknadu

primala 2005 godine.Samo ću komentirati da sam pokušala dobiti pravni savjet na Zavodu za zapošljavanje i mirovinskom,ništa nisam saznala, niti su mi dali savjet,neću komentirati. Bolje ću se osjećati ako budem mislila da su needucirani.

Dakle ono što me zanima je zapravo, koja su moja prava na duljinu naknade i produljeno mirovinsko osiguranje koje ulazi u radni staž.Voljela bi raditi no vjerujem da s obzirom na godine i stanje tržišta rada u mom gradu gotovo da ne postoji.

 

Pomažite!!!:policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema prijelazne odredbama ZOMO-a u prijevremena starosna mirovina (uvjeti za žene) mozete tek 2018 godine kad navršite 57 godina starosti, a morate imati 32 godine staza.

Znaci da morate 5 godina placati produljeno mirovinsko.

 

Sto se tice naknade na birou pogledaj:

Nezaposlena osoba, ovisno o ukupnom vremenu provedenom na radu, ostvaruje pravo na novčanu naknadu od

90 dana ako je provela na radu od 9 mjeseci do 2 godine,

120 dana ako je provela na radu više od 2 godine,

150 dana ako je provela na radu više od 3 godine,

180 dana ako je provela na radu više od 4 godine,

210 dana ako je provela na radu više od 5 godina,

240 dana ako je provela na radu više od 6 godina,

270 dana ako je provela na radu više od 7 godina,

300 dana ako je provela na radu više od 8 godina,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija