Jump to content

alimentacija uzdrzavanje maloljetne djece


gogica074

Preporučene objave

Postovani imam pitanje pa bih zeljela da mi netko od pravnih osoba odgovori na ovu temu . moj suprug iz prvog braka ima troje djece razveo se 2010 sporazumnim razvodom od bivse supruge djeca su uz dogovor pripala na skrb i odgoj bivsoj suprugi uz placanje alimentacije u iznosu od 100 kn po djetetu jer je u uto uracunat kredit koji su podigli dok su bili u braku za adaptaciju za stan u kojem su zivjeli zajedno tako da je alimentacija odredjena sudskim putem uz dogovor damoj suprug placa i kredit posto njegova bivsa supruga ne radi medjutim kad je nastala rastava braka to je funkciniralo u vrlo kratkom vremenu podnijela je tuzbu za podizanje alimentacije stim da ju nije zanimalo placanje kredita i uz to sve racune nije placala i ovrha je legla suprugu na racun od kojih samo za vodovod duguje 20 tisuca kuna medjutim 2011 on se odselio iz stana i pocinje novi zivot svaka 4 mjeseca ona podize tuzbu za uzdrzavanje djece i za povisivanje alimentacije sto na svakom rocistu sud povisuje alimentaciju sto je doslo do toga da pola njegove mirovine ide na alimentaciju ostatak na kredit tako da on u biti dobije samo 600 kn mirovine a cjelokupna mirovina mu je 1900 kn stim da je najstarije dijete navrsilo 19 godina da je prosle godine zavrsila skolovanje a drugo dijete koje je staro 16 godina od 5 mjeseca ove godine zivi u domu klasje u osijeku ali isto placa za svo troje i dlje mu se skida alimentacija i sad opet sredinom ovog mjeseca opet ide na sud naravno tuzen je za opet podizanje alimentacije za svo troje djece stim da mu najmladje dijete iz proslog braka ima 7 godina a uz to iz naseg braka imamo sincica od 1 godine starosti podstanari smo i u biti sve troskove snosim ja jer nazalost on od svoje mmirovine nemoze nista trazio je besplatnog pravnika u drugom mjesecu ove godine i podnesena je molba u osijeku ali evo do dan danas nitko nista nije odgovorio medjutim mene zanima dali nase dijete ima ikakva prava i jos samo da napomenem da i dalje sve dugove tj troskove rezija placa moj suprug i da na sudu se to nista ne uzima u obzir niti ga se dozivljava kao osobu vec se nazalost dozivljava rijec majke da naglasim samohrane majke koja nema dana radnog staza i koja i dan danas zivi na racun drzave i uzimanja pravnika za tuzbe koje sve placa moj suprug sve troskove suda kao i pravnika snosi on stoga neznamo kome se vise obratiti za pomoc jer ocito netko ne radi svoj posao kako treba i nazalost sudovi isto tako molim vas za sto hitniji odgovor unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gogice, prema svemu što ste napisali, smatram da vaš suprug ispunjava uvjete za besplatnu pravnu pomoć, ali ne smije biti tako pasivan, jer gledajte kuda ga je ta pasivnost dovela. Neka ode u nadležni ured državne uprave u vašoj županiji i tamo osobno prezentira svoj slučaj glede mogućnosti ostvarivanja zahtjeva za besplatnu pravnu pomoć.

 

Inače, za najstariju kćerku, obveza uzdržavanja postoji, ukoliko ne nastavlja školovanje, maksimalno godinu dana nakon prestanka obrazovanja. Također, sve što je plaćeno na ime ovih drugih osnova, mora se uračunati u određenu obvezu uzdržavanja, ali zato treba sudu prezentirati dokaze. I još jedna bitna stvar - za povišenje obveze uzdržavanja mora postojati razlog. No, to sve će vam puno bolje objasniti odvjetnik po besplatnoj pravnoj pomoći, kada dobi cijeli slučaj na uvid.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mi smo predali papire za besplatnu pravnu pomoc ali nikakvog odgovora nema cekamo vec 6 mjeseci za dodjelu a za uzdrzavanje najstarija kcer je zavrsila prosle godine skolu i vec je prosla godina dana od prestanka skolovanja ali u nnovoj tuzbi navodim traze i za nju opet uzdrzavanje posto je nezaposlena ja znam da je zakonski rok godinu dana poslije skolovanja sto je i placao do sad u biti skidaju mu ni sam nezna vise sta ali uglavnom mirovinsko mu je dostavilo pismeno da mu pola mirovine ide za uzdrzavanje djece da me krivco ne shvatite da se on ne protivi alimentaciji alista je sa dugovima koje ima koje su nastale u zajednici tj krediti i rezije koje nije placala a scve sjeda na njegocv racuni jos kakcvca pracva ima dijete koje je rodjerno u drugom braku dali ima ikakcva prava posto mu i tak mirovina mala to me zanima dali se uzima u obzir i to dijete koje je rodjeno u drugom braku koliko znam i razumijem zakon stiti scvu djecu isto ali nazalost u ocvom slucaju se uzima samo u obzir djeca iz prvog braka jer jedno dijete je punoljetno jedno u domu i samo jedno je u biti maloljetno koje zicvi s majkom posto je srednje dite pocvjereno domu i oduzeto im je pracvo na brigu i odgoj posto je dijete jako problematicno i nazalost zacvrsilo je u domu i sad je na brigi i odgoju doma kako moze traziti i za nju i za najstariju kcer uzdrzacvanje a jos uz to bivsa supruga je pod nadzorom czz radi zanemarivanja djece sta jos da kazem hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija