Jump to content

Nasljedno pravo i porez na nekretninu


djavoric

Preporučene objave

Zanima me sto mislite o ovom slucaju , znaci ovako moj otac nasljeduje zemlju iza pokojnog ujaka 1985 umro, majka mog oca umrla 2003 i pok. ujak je imao zenu, umrla 1988 iza koje nije bilo nasljednika u krvnj liniji, ujak je imao jos brata i dvije sestre , javnobiljeznicki ured izdaje pravomocno rjesenje na mog oca 1/3 i na njegovog bratica i na jednu od sestara, ne navodi pok zenu od ujaka , s time moj otac ima obavezu placanja poreza u visini 5 % od 1/3 vrijednosti te zemlje , rjesenje izdano 2007 u lipnju , dva mjeseca iza toga opcinski sud u zagrebu izdaje rjesenje na znaci pokojnu mamu , njezinu sestru , brata i zenu pok. ujaka koja ima 1/2 i nema nasljednika te se radi o ošasnoj imovini , a njih troje po krvnoj liniji nasljeduju 1/6, medutim porezna uprava je naplatila porez po prvoj odluci javnobiljeznickog ureda radi se o 1200 m2, cca 30000kn poreza, na kraju da skratim na vise niza ostavinskih rasprava otac je postao vlasnik 1/6 tj 500m2, kako je moguce naplatiti nesto sto je vidljivo da je javni biljeznik pogrijesio.Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija