Jump to content

Zdravstveno osiguranje stranih državljana ( republike srpske)


sretnajelenica

Preporučene objave

Poštovani,

 

ljubazno Vas molim za odgovor - imam majku saru 84 godine o kojoj se moram brinuti. ( ona je stara i slabo pokretna te živi u Derventi gdje je i zdravstveno osigurana).

 

Zanima me ukoliko je dovedem u Hrvatsku gdje ja živim i imam hrvatsko državljanstvo, da li moja majka ima pravo na zdravstveno osiguranje i koju točno vrstu (jer napominjem ona je stara i bolesna i nema se tko brinuti o njoj).

 

hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

ljubazno Vas molim za odgovor - imam majku saru 84 godine o kojoj se moram brinuti. ( ona je stara i slabo pokretna te živi u Derventi gdje je i zdravstveno osigurana).

 

Zanima me ukoliko je dovedem u Hrvatsku gdje ja živim i imam hrvatsko državljanstvo, da li moja majka ima pravo na zdravstveno osiguranje i koju točno vrstu (jer napominjem ona je stara i bolesna i nema se tko brinuti o njoj).

 

hvala i pozdrav

 

Ukoliko majka posjeduje hr drzavljanstvo ,napravite joj osobnu iskaznicu i osigurajte ju preko sebe u Hr.

Medjutim,ukoliko nema hr drzavljanstvo,onda njeno bh osiguranje mozete prenijeti u HR pod uvjetom da odjavi prebivaliste u BiH te donese dokaze da joj je u Hr odobren privremeni boravak temeljem spajanja obitelji.

Znaci prvo joj treba biti odobren boravak u Hr te nakon toga moze dobiti obrazac u bh sa kojim se prijavljuje na zdrastveno u HR. Za to vrijeme bilo bi uputno da uzmete neko putno osiguranje u trajanju negdje oko 2 mjeseca.

Jedna napomena,ovo vrijedi za Federaciju BiH ali pretpostavljam da vrijedi i za RS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko majka posjeduje hr drzavljanstvo ,napravite joj osobnu iskaznicu i osigurajte ju preko sebe u Hr.

Medjutim,ukoliko nema hr drzavljanstvo,onda njeno bh osiguranje mozete prenijeti u HR pod uvjetom da odjavi prebivaliste u BiH te donese dokaze da joj je u Hr odobren privremeni boravak temeljem spajanja obitelji.

Znaci prvo joj treba biti odobren boravak u Hr te nakon toga moze dobiti obrazac u bh sa kojim se prijavljuje na zdrastveno u HR. Za to vrijeme bilo bi uputno da uzmete neko putno osiguranje u trajanju negdje oko 2 mjeseca.

Jedna napomena,ovo vrijedi za Federaciju BiH ali pretpostavljam da vrijedi i za RS.

 

Molim također savjet:

Supruga mi je ruska državljanka, s boravišnom iskaznicom na 5 godina. U rusiji ima zdravstveno osiguranje, u Policiji su nas uputili da se u roku 8 dana mora javiti/prijaviti na zdravstveno osiguranje u HZZO-u. Trenutno ima osiguranje preko svojeg ruskog zdr. osiguranja, zaključno sa 17. travnjom. U HZZO-u su nam rekli da, pošto RH i RF nemaju bilateralni sporazum DA je svejedno gdje će biti osigurana, odnosno da ne mora preko HZZO-a. Jasno mi je da postoje mnoge druge osig. kuće i zanima me: Možemo li po svojem nahođenju odabrati osiguravatelja i ima li to iste posljedice odnosno ima li supruga tada pravo na zdravstvenu zaštitu?? (naravno, unutar odabranog paketa, odabrane osig. kuće) i da li je tada "sve po zakonu"??? (apropo upute u MUP-u???)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija