Jump to content

Neisplata plaća, malverzacije poslodavca, gospodarski kriminal


charliebear

Preporučene objave

Poštovani,

 

u svibnju prošle godine, prekinuo sam radni odnos sa poslodavcem koji mi nije 10 mjeseci isplatio plaću. Sve sam uredno prijavio inspektoratima, i blokirao njihov poslovni račun izravnim zahtjevima za naplatu u FINI (inače poslodavac je dioničko društvo). To dioničko društvo je u godinu dana rada otvorilo 6 tvrtki kćeri (d.O.o.) čiji je bio jedini osnivač. Nakon mene tvrtku je blokirao na iznos 13 plaća i drugi radnik. Kakvih još blokada na njemu ima, nisam više upoznat. Cijelokupno poslovanje se sada preselilo na jednu tvrtku kćer d.O.o. te čelni ljudi tog projekta i dalje traže investitore da završe projekt koji su htjeli započeti, ali sada sa "čistom tvrtkom kćeri" umjesto posrnulim dioničkim društvom, koje nije raspisalo osnivačku skupštinu, utvrdilo nelikvidnost i proglasilo stečaj. Cijelo vrijeme je novac kolao preko stola, nije prolazio kroz račun društva (to znam da je gospodarski kriminalitet). Uglavnom moje pitanje je sljedeće? Imam li osnovu za tužbu prema toj sada"bivšoj" tvrtci kćeri, s obzirom da su prije tjedan dan (07.05.2015.) ispisali glavnog osnivača (posrnulo dioničko društvo), samo da bi pred investitorima bili čisti, a ogradili se od odgovornosti dugovanja prema dugovanjima dioničkog društva?

 

 

Zahvaljujem unaprijed

 

Lijep pozdrav

 

 

 

S poštovanjem,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija