Jump to content

Skrbništvo za osobu sa diagnozom sizofrenije


bojic

Preporučene objave

Poštovani,

Imam nekoliko pitanja u vezi sa skrbništvom za oca koji se vec 20 godina lijeci od sizofrenije.

Pokrenut je postupak lisenja poslovne sposobnosti i ja sam imenovan kao privremeni skrbnik, da bih mogao podici tatinu penziju i platiti racune.

Otac se lijeci u psihijatrijskoj bolnici u Popovaci pokraj Kutine.

Posto vidno nije izlijecen i po rijecima doktora on tu ne moze vise nista uciniti zanima me nekoliko stvari:

 

1. moze li doktor inzistirati na otpustanju pacijenta koji nije izlijecen?

 

2. dali je moguce zatraziti prebacivanje na lijecenje u drugu bolnicu, jer ocito ovdje ne ide na bolje pa bih htio pokusati u drugim bolnicama a da se pri tome ne zamjerim doktorima u ovoj bolnici?

 

3. moze li se zatraziti da ovaj slucaj preuzmu druge socijalne radnice jer su ove trenutno jako neljubazne i neprofesionalne (Jedna je otisla na bolovanje i nitko je ne mjenja vec 2 mjeseca pa ovaj cjeli slucaj stoji u ladici)?

 

4. htjeli bi tatu smjestiti u dom jer kod kuce ne moze biti, no kako doktor kaze za to moramo imati njegov pristanak bez obzira sto sam ja njegov skrbnik, za sada privrmeni i kasnije i stalni. dali je to istina ili koa skrbnik ja odlucujem sve vezano za oca?

 

Ukoliko pisem na krivom mjestu, moze li me netko uputiti gdje se mogu informirati o ovakvim stvarima?

 

Situacija kod kuce je ta da je majka bolesna, tromboza i jetra, te je i sama nerijetko kod doktora. Ostali nismo vise kod kuce i imamo svoje obitelji. Otac ne moze biti nasamo sa majkom jer u njegovoj glavi je ona krivac za sve i nerjetko postane agresivan prema njoj.

Po novom zakonu ne mogu ga odvesti natrag u bolnicu sve dok ne pokusa nekoga fizicki ozljediti (a prije je bilo i dok ne pokusa demalirati imovinu) sada to vise nije stavka pa je tako zadnji puta porazbijao prozore i vrata na kuci dok je hitna i policija stajala u dvoristu sve dok nije nasrnuo na policajce. od tada je evo vec pune 2 godine u bolnici te ga puste za vikend ali samo kada sam ja za vikend tamo zbog fizickog nasilja.

Njegov doktor kaze da ga moramo maknuti iz bolnice, i da on tu vise nista ne moze uciniti pa me zanima sto mogu ja tu uciniti i kome se obratiti za savjete / pomoc.

 

Ispricavam se na dugom postu, nastojao sam skratiti koliko sam mogao.

Hvala u naprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija