Jump to content

Nedobivena naknada za bolovanje


Farnekon

Preporučene objave

Zaposlen sam u jednoj firmi. Bankovni račun koji sam dao na koji da mi isplačuju plaću, na taj račun moja majka ima punomoć, to jest ona ima pravo da uzima novac sa tog računa. Nakon nekoliko mjeseci rada rekao sam poslodavcu da mi promjene bankovni račun na koji ću dobivati plaću na drugi novi bankovni račun koji sam napravio. Nakon godinu dana razbolio sam se i otišao sam na bolovanje. Ima godinu i pol kako sam već na bolovanju. Kada sam pogledao svoj drugi bankovni račun primjetio sam da mi u nekoliko mjeseci nije isplaćeno bolovanje. Kada sam pogledao svoj prvi račun na koji moja majka ima punomoć, vidio sam da je tamo isplaćen novac i da je taj novac podignut. To jest moja majka je podignula taj novac. Sad kako da ja vratim taj novac jer poslodavac me prevario i uplatio mi je plaću od nekoliko mjeseci na prvi bankovni račun koji sam mu dao i na koji moja majka ima punomoć. A majka je potrošila sav novac koji je podignula i ona nema šta da mi vrati. Tu je isto nekakav dogovor između mog poslodavca i majke da mi isplate plaću na prvi bankovni račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaposlen sam u jednoj firmi. Bankovni račun koji sam dao na koji da mi isplačuju plaću, na taj račun moja majka ima punomoć, to jest ona ima pravo da uzima novac sa tog računa. Nakon nekoliko mjeseci rada rekao sam poslodavcu da mi promjene bankovni račun na koji ću dobivati plaću na drugi novi bankovni račun koji sam napravio. Nakon godinu dana razbolio sam se i otišao sam na bolovanje. Ima godinu i pol kako sam već na bolovanju. Kada sam pogledao svoj drugi bankovni račun primjetio sam da mi u nekoliko mjeseci nije isplaćeno bolovanje. Kada sam pogledao svoj prvi račun na koji moja majka ima punomoć, vidio sam da je tamo isplaćen novac i da je taj novac podignut. To jest moja majka je podignula taj novac. Sad kako da ja vratim taj novac jer poslodavac me prevario i uplatio mi je plaću od nekoliko mjeseci na prvi bankovni račun koji sam mu dao i na koji moja majka ima punomoć. A majka je potrošila sav novac koji je podignula i ona nema šta da mi vrati. Tu je isto nekakav dogovor između mog poslodavca i majke da mi isplate plaću na prvi bankovni račun.

 

I , koje je pitanje ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ja sad trebam da tužim poslodavca da dobijem novac koji mi pripada, a radi se o povećoj svoti. Kome da tužim poslodavca na policiju ili da si uzmem odvjetnika i da ga tužim na sudu? To što je poslodavac napravio kakav je zakon u vezi toga da li je to po zakonu ili nije? Kako mi poslodavac može plaćati plaću na oba dva računa, ako mi želi promjeniti bankovni račun na koji da mi daje plaću ja se trebam sa time složiti i potpisati barem nekakav pristanak u vezi toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa nije poslodavac dao punomoć vašoj majci nego vi. Vi imate važeće tekuće račune koje ste dali poslodavcu , odnosno računovodstvu , a koje je moglo zabunom biti uplaćeno na prvi tekući račun. U svakom slučaju je uplaćeno vama , a vi svoje odnose sa majkom nećete moći prebijati preko leđa poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam rekao poslodavac mi nije uplatio slučajno plaću na moj prvi bankovni račun na koji moja majka ima punomoć, nego je moja majka kontaktirala poslodavca i rekla mu da uplati novac na taj račun. Tako da ona taj novac poslije uzme. Majka je točno znala kojeg datuma će moja plaća biti isplaćena i odmah nakon što je plaća isplaćena sljedeći dan te su pare podignute. I to su napravili nekoliko puta u različitim mjesecima, a plaća nije redovno stizala tako da ja to nisam duže vrijeme primjetio. Isto moja majka i poslodavac se dobro znaju. Kao što sam rekao dao sam poslodavcu novi bankovni račun na koji će mi uplaćivati plaću. Poslodavac mi nije smio uplaćivati novac na prvi bankovni račun bez mog pristanka i potpisa. Šta ti želiš reći da poslodavac može uplaćivati plaću na bilo koji od mojih računa kako mu je volja samo ako ima moj bankovni broj? I da nemožemo mijenjati bankovne račune na kojima će se uplačivati plaća kod poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šta ti želiš reći da poslodavac može uplaćivati plaću na bilo koji od mojih računa kako mu je volja samo ako ima moj bankovni broj? I da nemožemo mijenjati bankovne račune na kojima će se uplačivati plaća kod poslodavca?

 

Lakše malo. Ti si taj koji je dao svoje račune poslodavcu i punomoć svojoj majci. Sad imaš problem . Ali dobro, jednostavno otiđi u banku , otkaži punomoć, a možeš i zatvoriti taj račun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija