Jump to content

Smanjenje plaće


D-lejoo

Preporučene objave

Poštovani,

 

Poslodavac je smanjio svim zaposlenicima 20 posto sa plaće bez ikakve prethodne najave iako po ugovoru na neodređeno stoji bruto plaća 6850 kn.Zanima me jesu li mo prekršena prava i mogu li poduzeti kakve korake s obzirom da mi se čini da je to nezakonito...

Unaprijed se zahvaljujem.

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,to mi je jasno. U daljnjem me zanima:ukoliko ja podignem placu sa bankovnog racuna da li je to ujedno i pristanak za smanjenje iste?

 

Lp

 

Nema to veze s vašim bankovnim računom. Reagirati možete onako kako vam je rekao G-man, iako mislim kako je i svaka sljedeća plaća kršenje ugovora o radu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obvezan prigovor

Ja sam govorio o novčanim potraživanjima , a ne o tome da ga se nakon nekoliko godina kažnjava za nešto.

Ona neka uredno bilježi i skuplja liste , a kad se nakupi ili npr. dobije otkaz, onda može tražiti zaostatke za sve. A čak ni ne mora , može ga dati na sud.

Šta će se dogoditi ako napravi prigovor ? Poslodavac će joj ponuditi izmjenjeni ugovor o radu i opet će dobiti 20% manje ili će joj možda "smjestiti" otkaz.

Ovako joj to može biti "štednja".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija