Jump to content

Preseljenje u drugu drzavu EU


Ivana Zg

Preporučene objave

Lijep pozdrav.

 

Zamolila bi ako netko ima pouzdanu informaciju jer s raznih strana, dolaze razlicite informacije.

 

Bivsi i ja imamo zajednicko skrbnistvo nad djecom.

Meni su povjereni na brigu i odgoj a on ima pravo na posjete, znaci klasicna presuda.

 

On se usmeno slozio da djeca mogu ici sa mnom u Njemacku. Potpisao je izradu osobnih iskaznica, s te strane je sve ok.

 

Raspitala sam se na MUP-u te su mi rekli da bivsi ne mora davati nikakvu suglasnost, isto tako u njemackoj u pravilu ne traze nikakvu suglasnost kad se radi o roditelju s kojim djeca inace zive i povjerena su mu na brigu.

 

S druge strane, postoje i tvrdnje da mi njegovo usmeno odobrenje nije dovoljno te da me moze tuziti za otmicu.

 

Neki kazu da buduci da smo mi i njemacka u Eu, da stvari nisu jednake kao kad bi se radilo o drzavi van EU.

 

Sto je tocno?

Na koji nacin je najbolje napraviti tu punomoc? Imaju li biljeznici sprance ili to pisemo sami?

Moze li punomoc biti neogranicena vremenski?

Hvala unaprijed :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Postovana,prije dvije godine sam se odselila sa makoljetnim djetetom.Bivsi suprug je bio suglasan ali nisam imala nikakvu pismenu potvrdu.Problemi pri upisu u školu, također je istina da se može raditi o otmici itd.U slučaju da dijete mora na operaciju ili neki medicinski zahvat za sve trbate njegov pristanak.Savjet;otići kod javnog bilježnika sve napismeno,zatim prevesti na potreban jezik.

Lijepi pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija