Jump to content

sporazum o zajedničkoj roditeljskoj skrbi


btk

Preporučene objave

Poštovani, pozdrav

imala sam profil ovdje nedavno, ali sam zaboravila pass pa otvaram novi

znači, ovako , imam curicu od 3 god, u 5 mj ove godine sudski je potvrđen sporazum o zajedničkoj roditeljskoj skrbi, uz prethodno obavezno savjetovanje u czzu , na zahtjev, naravno, njenog biološkog oca, (da ne pričam cijeli kaos koji se izdogađao prije toga)

Centar je doneo mišljenje da je u interesu djeteta dva puta tjedno po dva i tri sata da curica provodi viđanje s ocem. Naravno, to je uvijek bilo više vremena, a ovo ljeto cak svaki dan. Do sada je biološki živio na lokaciji 5 minuta vožnje autom od naše kuće, što je naravno u riješenju centra navedeno kao adresa na koju dijete ide na viđanja. tokom tjedna složili smo se da ja dovozim njemu kćer na njegovu adresu, pošto je curica tada imala tek 2 godine i par mjeseci, a vikendom, kojim je dogovoreno svaku subotu 3 sata on dolazi po kćer i vraća ju doma. međutim, dotični je niti 6mj od sudski potvrđenog sporzuma promijenio adresu i odlepršao u drugi grad 50km daleko od naše kuće. :) da sam ja tako postupila napravio bi cijeli kaos kao sto to čini zadnje tri godine konstantno. uz stalne prijetnje centrima, policijom i svemu sto mu padne na pamet. Iz nekog hira.

;ta osoba je Bože oslobodi . sve najgore sto možete zamisliti...

Dakle, moje pitanje je sljedeće, što sada sa tim sporazumom? (na kojem je dotični inzistirao pod stalnim prijetnjama ovrhom, pa i ako dijete spava u terminom dogovoreno vrijeme za njegovo viđanje, njega nije briga) njemu je najvažnije da nam svima zagorčava život, a ''ovrha'' mu je postala najdraža riječ. Žalosno. Dakle, niti sam ja potpisala da ću voditi kćer 50km daleko na viđanje, niti je centar to odobrio, štoviše, socijalni radnici su mu rekli da nebi trebao voditi dijete tako daleko.Što da sada ja radim? kome da se obratim?hvala vam na odgovoru i ispričavam se na greškama

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da se nikome ne trebate obraćati. Jednostavno nećete mu voditi kćer 50+50=100km i to 3 x tjedno?! Ako želi neka je dođe vidjeti. Ako mu ne paše, neka se on obraća "nekome", a imam "blagi" osjećaj da neće. Ako se obrati centru, jednostavno pojasnite da nemte vremena za to, a niti plaćene putne troškove... mislim da vas nijedan centar neće na tako nešto prisiliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. U pravu ste, rečeno mi je na savjetovanju poslije parnicnog postupka da ce, bude li sto tražio naknadno sam sebi stvoriti probleme. ali sada traži. niti 6 mj od ovršnog dokumenta na kojem je sam inzistirao. da ne kazem da na terminom dogovorena viđanja (blagdane) koje je sam tražio)) , zaboravlja i ne dolazi.. prijeti stalno, ako nije po njegovom nece biti nikako, u tom kontekstu. meni je stvarno dosta svega.

Osim što, obratit će se taj institucijama, ponovno. Valjda mu se na to svodi život jer drugog života nema a s takvom osobom dogovor je nemoguć.

moje pitanje je trebam li poduzeti nesto prva, ili da pustim sve pa kud puklo.

Na sud sam došla sama, on je bio s svojim odvjetnikom kojeg je u procesu sutkinja podučavala kako ide postupak. (nevjerojatno)

 

Mene zanima što točno sa tim sporazumom? da se dogovorimo ja bi htjela, ali čim nije po njegovom počinju prijetnje. nema dogovora s tom osobom. da li je sporazum valjan s obzirom na njegovu promjenu adrese? hvala jos jednom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma gledajte, taj sporazum, je šablona... 3 x tjedno, svaki drugi vikend... tog se tako ne pridržava nitko.. pa ni parovi koji funkcioniraju najbolje. To je neka ideala, a život je nešto drugo... Dok se nitko ne žali, sve je u redu. Pa ako on nije "koji put" došao, nećete se žaliti... Mislim da ne trebate ništa poduzimati... vi ne braniti viđati dijete i to je jedino bitno... a on se mogao i u Njemačku odseliti, pa nećete mu 3x tjedno u Njemačku voditi?! Kad može i želi nek dođe, tu budite korektni i sve ok!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno, ali mislim da se nismo najbolje razumjeli. ili sam se ja krivo izrazila. necu duljiti sada, zanima me, s pravne strane, tj zakonske, ili kako se to već gleda(naziva) valjda je isto.

1. da li je sporazum valjan s obzirom na promjenu adrese?

2. ako me dotični poželi prijaviti policiji jer mu nisam dovela dijete na viđanje cca 50km dalje od navedenog mjesta njegovog stanovanja, što mi je činiti? (jer hoće, taj jedva čeka)

zbog toga pitam, da li da se nekome obratim s obzirom na situaciju ili da se objašnjavam policiji kada do toga dođe?

kao što sam rekla , s tom osobom dogovor je nemoguć.

3. smijem li ja reći ne, ako u sporazumu stoji jednom tjednom dovesti curicu kod njega na adresu i pokupiti ju nakon 2 sata sa te adrese.

(na kojoj više nije)?

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. da li je sporazum valjan s obzirom na promjenu adrese?

Ja mislim da nije, vi se ne bunite odvesti dijete na tu prethodnu adresu udaljenu 5min, ali za zoliko udaljeniju adresu to ne može važiti (za ilustraciju sam vam naveo da se može on i u Njemačku preseliti?!)

 

2. ako me dotični poželi prijaviti policiji jer mu nisam dovela dijete na viđanje cca 50km dalje od navedenog mjesta njegovog stanovanja, što mi je činiti? (jer hoće, taj jedva čeka)

zbog toga pitam, da li da se nekome obratim s obzirom na situaciju ili da se objašnjavam policiji kada do toga dođe?

kao što sam rekla , s tom osobom dogovor je nemoguć.

-gledajte policija uopće izbjegava išta sama poduzimati u takvim slučajevima, jer se smatraju "nestručnima". Drugim riječima, bez izričitog naloga Centra ili suda policija neće ništa poduzimati

3. smijem li ja reći ne, ako u sporazumu stoji jednom tjednom dovesti curicu kod njega na adresu i pokupiti ju nakon 2 sata sa te adrese.

(na kojoj više nije)?

Opet se ponavljam, vi ne govorite ne za tu sporazumnu adresu, ali 50km, nemate vremena, sredstava itd.. pa vi možete biti i bez auta.. pokvaren vam je.. ma mislim to ne može važiti niti vas netko prisiljavati.

S druge strane, vi možete otići do Centra i tamo jednostavno reći da su se promijenile okolnosti ugovora (sporazuma) i da više ga na taj način ne možete ispunjavati... Ma mislim, bezveze se brinete!!! :-)))

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači, odgovor na pitanje da li da se nekome obratim je ''mogla bi, ali i ne moram' :D

takoder ako sporazum nakon promjene adrese nije valjan , što mogu očekivati dalje? promjenu sporazuma ? i kako ide ? sve ispočetka? da li je to uopće moguće nakon samo 6 mj od potvrde na sudu? znači li to da takav ''dokument'' prestaje biti ''ovršan '' ?

ja se stvarno ispričavam što davim, ali nisam nigdje na netu našla sličan 'problem' jer je takav sporazum po tom ''novom'' zakonu u koji se nitko ne razumije...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gledajte, u osnovi treba samo kolko-tolko "zdravi" razum obje strane, a ne centar i sud! Mislim da se on prije suda, treba obratiti centru, a tek onda sudu... ma poanta sporazuma je u viđanju dijeteta, a NE u vožnji dijeteta ko zna kuda?! Znači sporazum je valjan, a ove promijenjene okolnosti ne mijenjaju sporazum u srži... Mislim ako je imalo pametan neće ići nigdje, nego će doći vidjeti dijete kad i koliko može i kraj priče. Kao što sam napisao, uopće se ne brinite oko toga. Ako vas pozovu na centar, lijepo recite da nemate ništa protiv viđanja dijeteta s ocem, ali ga nemate kako i s čim i vremena i novaca vozati 50km daleko i to je sve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija