Jump to content

Darovni ugovor


ksara

Preporučene objave

Trebam hitno pomoć!!Uskoro bivši suprug živi sa mlt.djetetom u podstanarstvu,a ja sa dvoje djece (jedno mlt)u obiteljskoj kući.Tako je i napisano u planu o zajedničkoj roditeljskoj skrbi.Dio obiteljske kuče je suprug naslijedio od majke,a dio smo izgradili  iz mojih kredita.Problem je što je on kockar..te smo prije par godina napravili darovni ugovor te nekretnine (suprug-ja) kako bi se na neki način osigurala od njega.S obzirom da ne živimo zajedno 2 g..on potražuje da ja isplatim njega ili on mene.Da li sam ja njemu išta dužna isplačivati.?Darovni nije sproveden gruntovno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru o darovanju nekretnina piše:

Darovatelj daruje daroprimatelju svoje nekretnine upisane u z.k ul xxxx  k.o xxxx i to k.č. Xxxx/x,xxxx/x,xxxx/x koja se u naravi sastoji iz kuća xm2,dvorište xm2,oranica xm2.Predmet darovanja je cijeli suvlasnički dio .

Ni sama ne znam što sam čekala sa provedbom.Naivna ...vjerovala sam da će ipak doći pameti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ništa, dajte što prije taj ugovor na provedbu i uredite stvarno stanje u zk. A darovatelja niste dužni isplaćivati, s tim da on može pokušati u sudskom postupku pobijati darovni ugovor ili opozvati ga, a sve sukladno odredbama Zakona o obveznim odnosima. Naravno, sve što bi tvrdio u postupku bi morao i dokazati, a do tada možete biti mirni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sada je javni bilježnik po ovjeri potpisa na ispravama o prodaji ili drugom načinu otuđenja nekretnine ili po sastavljanju javnobilježničkog akta, a najkasnije u roku od 30 dana, obvezan po jedan primjerak isprave dostaviti ispostavi Porezne uprave na području koje se nekretnina nalazi, elektroničkim putem. Međutim u to vrijeme nije imao ovu obvezu, tako da bi ga trebali sami dostaviti. Također, bi trebali bit oslobođeni od poreza na promet nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija