Jump to content

ovrha mercedesa cabrio


anonimno

Preporučene objave

Tata živi u inozemstvu i ne plaća alimentaciju. Unatoč svemogućim kaznenim i inim postupcima. Medjunarodnim i našim.

Tvrdi da nema novaca, vozi mercedes cabrio i suvlasnik je 1/6 zemljišta zajedno sa braćom i sestrama nekretnina uz more.

Dug je ogroman.

/Za vozilo je tvrdio na sudu da je kupljen na leasing/.

Što nije utvrdjeno. Niti je suca bilo briga.

15 godina je nakupio ogroman dug.

Otkud da počnem sa pljenidbom?

Napominjem da nekretnine nisu upisane u gruntovnici. Imam samo izvod iz katastra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate rješenje pravomočno i ovršno u svezi alimentacije, piše se prijedlog rješenja za ovrhu koji sudac prihvati ili ne prihvati - u što sumljam da neće prihvatiti.

Na tom prijedlogu je naveden iznos glavnice mjesečno sa godinama. U nastavku je navedena sva njegova pokretnina i nekretnina koja se predlaže za ovrhu i gdje je navedena zabrana da se s njom raspolaže dok ne podmiri dugovanje ovrhom ili dražbom, a zatim je navedena i zapljena na primanjima-plaći u slučaju da se nema od kuda naplatiti misleći na pokr.i nekretnine.

Donosi se rješenje o ovrsi gdje je naveden rok u kojem mora to dugov. podmiriti.

Sudske pristojbe ne plaćate po Čl. 15, red. br. 10 koji glasi : Tužitelji u parnicama o pravu na zakonsko uzdržavanje ili o tražbini na temelju tog prava - oslobođeni od plaćanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite od policijske uprave - odjel za motorna vozila da vam daju podatke za osobu potencijalnog ovršenika, o vlasništvu motornog vozila.

Trebate im (ponekad traže) dati presliku presude iz koje je vidljivo da imate potraživanje i njihov je uobičajeno materijalni trošak 40,00 kn. Tako ćete znati što je s vozilom.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

On živi i radi u inozemstvu i vozilo je inozemnih reg.tablica. Često dolazi u Hrvatsku. Da li mogu zatražiti da mu se oduzme putovnica dok ne vrati dugove?

 

Vi osobno nemožete zatražiti da mu se oduzme putovnica ! Znači Vi morate pribaviti dokumentaciju vlasništva bez obzira dali se radilo o automobilu ili nečem drugom i kao što sam već napomenula po rješenju o alimentaciji postupiti.

Pokušajte ishoditi potvrdu poduzeća gdje radi i sa svim tim papirima najbolje bi bilo kod odvjetnika da Vam on na osnovu svih tih pribavljenih dokumenata sroči prijedlog za prisilnu naplatu - ovrhu. Nećete moći ništa bez dokumentacije !! Sretno Vam !!!! :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Puno hvala za odgovore.

Medjutim, prije par godina ja sam takodjer izigravala nekog samostalnog agenta, tražeći podatke o vozilu. Čak sam to istraživala i u njemačkoj policiji. Molila ih, faxirala im prevedene presude na njemačkom jeziku, potrošila brdo novca na prijevode, faxove, telefone ... Ali nisam uspjela.

Mislim da je to nemoguća misija.

Ne znam, ponekad mislim da bi to možda mogla policija po službenoj dužnosti, ali kako ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija