Jump to content

Kada službenik državne službe odbije primiti podnesak


anonimno

Preporučene objave

Molim da mi netko da odgovor i pravni savjet.

Što učiniti i na koji način pravno reagirati kada Vam službenik državne uprave ( konkretno sudac u zemljišno knjižnom odjelu ) odbije primiti (urudžbirati) zahtjev za uknjižbu vlasništva.

 

Konkretno: dobio sam odgovor da ništa ne primaju do 11. mjeseca jer je knjiga zatvorena (radi se o katastarskoj izmjeri koja se provodi radi usklađivanja knjiga). Da li je to uopće moguće da

se ne primaju zahtjevi za uknjižbu vlasništva?

 

Unaprijed Hvala.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno mislite na službenika koji radi na urudžbenom šalteru, a ne na suca - u svakom slučaju, bilo koji podnesak koji želite predati službenik mora zaprimiti. Uvijek možete napraviti gužvu i zvati šefa, možete napisati pritužbu ministarstvu pravosudja, ali ipak je najjednostavnije i najbolje - poslati vaš podnesak poštom preporučeno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Predstavku na rad sam već poslao, i namjeravam

poslati poštom zahtjeve, međutim stvarno se radi o sudici jedne privremeno uspostavljene ispostave

suda u Zadru (konkretno u Ninu).

Tako da sam baš kontaktirao sa gospođom sudac

u tom uredu.

Ona tvrdi: "ne primamo zahtjeve za uknjižbu do 11. mjeseca jer je knjiga zatvorena" (rađena je katastarska izmjera radi usklađivanja sa stanjem u gruntovnici). Ali prema nekoj logici nebi se smjelo

dozvoliti da se ne vrše upisi promjene vlasništva.

Moje pitanje je što će se dogoditi ako se zbog te situacije dogodi npr. da vlasnik proda istu česticu

još nekome i sa njim napravi još jedan kupoprodajni ugovor. Tko će tada snositi odgovornost.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija