Jump to content

Nepostivanje ugovora o radu, smanjen iznos place bez obrazlozenja


anonimno

Preporučene objave

Hi,

 

Ugovorom o radu sam pristao na radni odnos u trajanju od 3 mj, zakljucno sa 10.01.2006 - na ugovoru pise da je placa 3500kn - prvu placu sam dobio u potpunosti, drugu mi je sef smanjio za 500 kn bez obrazlozenja - no bilo je nekih ociglednih nesporazuma oko radnog vremena pa smo preko toga presli. No i nakon toga sam sada trecu placu dobio 500 kn manju. Moram li reci da je i ovo bilo bez obrazlozenja?

 

E sada, radnog iskustva imam i vise nego dovoljno, radio sam za privatnike i za velike kompanije kod nas i po bijelom svijetu, postoji li kakav pravni lijek za ovakvo bahato ponasanje?

Ocito neke privatnike treba nauciti pameti ...

 

Svaki savjet je dobro dosao :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pričekajmo da vidimo da li će Vam poslodavac ponuditi novi ugovor o radu nakon 10.01.06. Novčana potraživanja iz radnog odnosa zastarijevaju tek nakon 3 godine (od dospijeća). Nije potrebno prethodno podnositi ZZP (zahtjev za zaštitu prava). Ukoliko nakon 10.01. nastavite raditi bez novog ugovora o radu na određeno vrijeme, smatra se da ste sa poslodavcem zaključili ugovor o radu na neodređeno vrijeme (stalni radni odnos). Javite nam se nakon 10.01. zastita@rsrh.hr

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija