Jump to content

dug za mirovinsko i zdravstveno


Ivac

Preporučene objave

Poštovani,

 

molim vas za savjet.

Ovako moj dragi biser od dečka je 2006. otvorio obrt, ali samo se prijavio na poreznu i u obrtničku komoru. Nije bio ni na mirovinskom ni na zdravstvenom sa onim formularima niti je to potvrđivao u radnoj knjižici.

Problem je u tome što je otvorio obrt sa početkom rada. Uopće nije raido. Plaćao je porez na obrt jer su te uplatnice stizale na adresu, ali ostalo - porezi za mirovinsko i zdravstveno ništa nije plaćao. S obrtom nije radio jer je imao privatnih problema i nije se stigao s time baviti.

2009. u 11. mjesecu je zatvorio obrt i sad je stiglo rješenje i uplatnice da se plati dug za mirovinsko i zdravstveno.

Moram napomenuti da u 8.mj 2009. u poreznoj nisu mogli izlistati točan dug te su nas slali u mirovinsko a ovi nas pak vratili natrag u poreznu. Sada kad su stigla ta rješenja naravno nemamo novaca za otplatu duga.

Oni nemaju niti broj njegovog žiro računa, on na sebi nema niti nekretnine niti pokretnine, jedino plaću i to minimalac.

Zanima me da li da šaljemo zahtjev za otpis duga obzirom da obrt uopće nije poslovao?

Negdje sam pročitala da postoji opcija da se dug otpiše tako da mu ne upisuju staž u radnu knjižicu. ?

Da li da čekamo da stigne ovrha pa da tek tada šaljemo žalbu i zahtjev za otpis duga?

 

Molim vas za savjete i iskustva.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bez obzira što obrt nije radio,niti je ostvaren dohodak od obavljanja obrtničke djelatnosti,svaki je obrtnik upisom u obrtni registar s datumom početka poslovanja obveznik uplate doprinosa za mirovinsko i zdravstveno.

 

Ne postoji više mogućnost otpisa radnog staža ukoliko nisu uplaćeni doprinosi.

 

Zahtjev za otpisom neplaćenih doprinosa poreznoj upravi ne možete slati jer nije nastupila zastara.

 

Otiđite na dogovor (u poreznu upravu) o obročnom plaćanju jer će se inače doprinosi samo kamatiti a ovrha zbog neplaćanja će ići na plaću Vašeg dečka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja imam ovaj problem, ali ne svojom krivicom nego krivicom zaposlenih u poreznoj. Kada sam zatvarala obrt platila sam sve što je bilo potrebno, dobila potvrde da nemam nikakvih dugovanja, da bi kada sam tražila upis staža oni rekli da mi ne mogu upisati staž budući da nisam uplatila doprinose za koje sam trebala dobivati uplatnice, koje nikada nisam dobila, a isto tako i mirovinsko je dobilo od porezne dopis da sam ja čista. Ovi u mirovinskom pak tvrde da nisam i da moram otići u poreznu da to rješim, no ja sada nemam mogućnosti za to rješiti jer kada sam imala novaca i tražila sve rješiti nisam imala šta, po poreznoj. Koja su moja prava? :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma to ti niko više ne zna koja su čija prava. Meni u 08.mjesecu referentica u poreznoj nije pojima imala što je sa doprinosima i zašto ih nema u kompjutoru upisane kao dugovanje, a u 11. su to sve prikazali.

Sad mi neki vele da nek sve to plaćam po malo i kak mogu, a neki da čekam ovrhu pa da se žalim.

Ma bez veze.

Tako su i mene slali na mirovinsko iz porezne iz mirovinskog u poreznu i tako dva puta. Ko budalu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija