Jump to content

ovrha po sudskom rješenju


sinky00

Preporučene objave

Poštovani:prije dva mjeseca mi je blokiran račun na zagrebačkoj banci zbog obeštečenja hrvatskih šuma u iznosu od 600kn+kamata+sudski troškovi.meni plaća i djećji doplatak redovito sjeda,ali mi se sa računa ne skida ništa. molim vas recite mi koliko če to dugo trajati ako moram čekati pravomočnost rješenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sinky00 je napisao:

Poštovani:prije dva mjeseca mi je blokiran račun na zagrebačkoj banci zbog obeštečenja hrvatskih šuma u iznosu od 600kn+kamata+sudski troškovi.meni plaća i djećji doplatak redovito sjeda,ali mi se sa računa ne skida ništa. molim vas recite mi koliko če to dugo trajati ako moram čekati pravomočnost rješenja.

 

 

Na temelju čega su vam blokirana novčana sredstva na tekučem računu? Kažete da rješenje nije pravomočnom pretpostavljam ovršno? Čak da je ovrha i pravomočna takva blokada cjelokupnih novčanih sredstava je protuustavna, a dječji doplatak je izuzet iz ovrhe te vam ga banka mora isplatiti.

Napišite više podataka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovako:dana 25.11.09.dobio sam opomenu pred ovrhu u kojoj piše da sam presudom oćinskog suda kriv što sam obeštetio hrvatske šume u iznosu od 600kn,i ukolko u roku od 15 dana ne platim taj dug da će biti prisiljeni protiv mene pokrenuti ovršni postupak,te da će mi to izazvati dodatne sudske troškove.ja sam na sudu priznao svoju krivnju i svojm nemarnošču nisam platio gore navedeni iznos.nakon te blokade bio sam u šumariji da naplatim štetu,ali oni nisu na to pristali,nego su izjavili da to sada mora proći sudskim putem.neznam koliko će to sada trajati.što se tiče d.doplatka,to miisplačuju,ali plača mi je cjelokupna blokirana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sinky00 je napisao:

ovako:dana 25.11.09.dobio sam opomenu pred ovrhu u kojoj piše da sam presudom oćinskog suda kriv što sam obeštetio hrvatske šume u iznosu od 600kn,i ukolko u roku od 15 dana ne platim taj dug da će biti prisiljeni protiv mene pokrenuti ovršni postupak,te da će mi to izazvati dodatne sudske troškove.ja sam na sudu priznao svoju krivnju i svojm nemarnošču nisam platio gore navedeni iznos.nakon te blokade bio sam u šumariji da naplatim štetu,ali oni nisu na to pristali,nego su izjavili da to sada mora proći sudskim putem.neznam koliko će to sada trajati.što se tiče d.doplatka,to miisplačuju,ali plača mi je cjelokupna blokirana.

 

Dakle tu se radi o ovrsi na temelju ovršne isprave (pravomočna presuda) i na temelju nje je ovrhovoditelj izvršio zapljenu cjelokopnih sredstava na vašem tekućem računu, a što je protuustavno jer se smije plijeniti 1/3 plače ili više, a što ovisi o visini plače. Čudno je kako ovrhovoditelj nije htio pristati da mu platite nastalu štetu sa svim troškovima te da obustavi postupak ovrhe. Ponovno kontaktirajte ovrhovoditelja i dogovorite plačanje duga da vam deblokiraju sredstva na tekučem računu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

sinky00 je napisao:

brobat ću.puno vam hvala na pomoći

 

To vam je najbrže, a ionako dug morate platiti a nije koliko vidim ni prevelik. Ali zvuči nevjerovatno da orhvovoditelj ne želi da mu platite dug nego da vas ovrši. Možete podnesti i prigovor protiv ovrhe kao nedopuštene na cjelokupnim sredstvima na tekučem računu jer je to protuustavno ali najbrža i njabolja vam je prva varijanta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija