Jump to content

Kredit


anonimno

Preporučene objave

Poštovani,

 

Supruga je '94. godine postala II jamac na kredit koji je g. Zvonko Živković podigao u Županjskoj banci (sada pred likvidacijom),za kupnju stana. Od '99. godine g. Živković kredit ne plaća. Dolazile su opomene i opomene (i suprugi), ali opet ne plaća. Kontaktirali smo banku i molili stečajnu upraviteljicu da pozove g. Živkovića te dogovori s njim neki model plačanja ali se on nije odazvao višestrukim pozivima.Godine 2002 g. Živković postaje mojoj supruzi direktor (i prima OD cca.6.500 kn), te nadalje odbija platiti kredit. Valja napomenti da on tu funkciju i dalje obavlja. U međuvremenu podigao je nova 2 kredita (u drugim bankama,koliko pouzdano znam) a i ovrhu na plaću koju mu je banka poslala, stavio je u ladicu te nije postupio po njoj. Zanima me da li se moja supruga može izdvojiti iz jamaca (i na koji način),jer je bjelodano da je g. Živković mogao plačati svoj kredit.Osim toga što poduzeti da se ovakve stvari više ne događaju i da se takvi ljudi zaustave.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko god to u ovom trenutku grubo zvučalo, morate biti svjesni da je za nastalu situaciju najviše kriva - vaša supruga. Jer kad nekome pristanete biti jamac (vjerojatno jamac-platac), to ne znači da ste nekome potpisali "tamo neke papire za kredit", to znači da se dovodite u mogućnost da doista otplaćujete taj kredit iako ga vi niste koristili. Jamac ima pravo regresa prema dužniku, tako da vaša supruga može tužiti g. Živkovića i zahtijevati plaćanje svega što je ona platila za njegovu obvezu. Očajnički pokušaj bio bio da vaša supruga pokuša osporiti davanja jamstva jer je bila u zabludi, ali to vrlo, vrlo, vrlo vjerojatno neće proći na sudu. Ubuduće, JAKO PAZITE kome ćete biti jamci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija