Jump to content

zdravstveno za dijete


anonimno

Preporučene objave

dobila sam presudu za rastavu, sve je gotovo, ali nije rijeseno pitanje prijenosa prijave djeteta na moju pk1.

naime prijavila bih dijete preko sebe (na pk1) tako da JA dobivam poreznu olaksicu na placu i novcane poklone za dijete ispred svoje firme, ali bivsi mi ne zeli dati svoju pk1 kako bih to ucinila. pitala sam u poreznoj i kazu da ju mozemo prijaviti pola pola, ali i u tom slucaju trebam njegov pk1. dakle, moje pitanje je mogu li ga tuziti da mu to naloze sudskim putem?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Možete uputiti dopis Ministarstvu financija -porezna uprava PU Zagreb

 

navedite gdje radi i tražite pola olakšica. To nema veze sa zdravstvenim ali ima sa porezom. Kada vam to odobre možete tražiti i Min. zdravstva isto. Oni će u oba slučaja dati zahtjev firmi bivšeg dragog da dostave pk karticu i smanje poreznu olakšicu pri obračunu plaće.

 

Na taj način se i plaća supruga smanjuje pa ako je alimentacija određena u postotku neto primanja, i alimentacija će vam biti manja.

 

Ovo je iskustven primjer, nisam pravnik ali imam vlastito iskustvo.

Podrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija