Jump to content

Bezobrazni i bezobzirni stanar


anonimno

Preporučene objave

Riječ je o stanaru koji je svojim ponašanjem učinio nama ostalim stanarima tegobno zajedničko stanovanje ( uzurpirao zajedničke dijelove,poduzeo građevinske zahvate koji su doveli do povrede vanjskog izgleda zgrade,spriječava bilo kakve korisne radnje na zgradi,te nastoji iskoristiti sredstva pričuve isključivo za vlastite potrebe...).

Ostali stanari kako bi zaštitili sredstva pričuve,međuvlasničkim ugovorom isključili su dijelove koje isključivo on koristi jer ne želimo trpjeti da nam i dalje nanosi štetu.No njegov odvjetnik sada traži spomenuti ugovor od nas,pa nas zanima da li smo mu dužni dostaviti ugovor obzirom da zastupa interese protivne strane i postoje li kakve sankcije ukoliko to ne učinimo, jer je evidentno da nas isti želi tužiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo, to je i kazneno djelo šta vam radi,a imate pravo i zaštiti svoje vlasništvo i tražiti naknadu štete.

 

kao drugo, zatvorite vrata , jer imate pravo zaštiti svoj posjed, i nakon toga žurno reagirajte tužbom protiv smetanja posjeda.

 

Treće, ne može nitko koristiti sredstva pričuve bez suglasnosti ostalih...

 

ima još toga.....puno za reći

 

imala sam ja sličan problem u zgradi a i radim u odvjetništvu, pa znam kako je to

 

samo hrabro

 

sara

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kao prvo Sara,hvala ti na odgovoru i dobrim željama

još me samo zanima da li njegov odvjetnik ima pravo tražiti međuvlasnički ugovor obzirom da se poziva na odredbu čl.14 Zakona o odvjetništvu, a zastupa interese protivne strane (sukob interesa ?).Spomenuti ugovor može tražiti i od Upravitelja koji je pravna osoba i koja štiti interese ostalih stanara a smatram i da mu je njegova stranka dužna pribaviti svu potebnu dokumentaciju.Dakle postoji li sankcija za povredu čl.14.Još jednom hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija