Jump to content

Amel

Korisnik
  • Broj objava

    37
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Postignuća

  1. Pa objasnili ste da ste praktično prešli preko "japanke", a ne njegove noge. Šala. Ma uživajte. Ako ste mu se ispričali, on je isto prihvatio i to mu je bila tema za razgovor u društvu narednih par dana. Nema ništa od tih tužbi.
  2. Javni red i mir ne podrazumijeva se isključivo u nocnim satima. Odnosi se i na dan,a vi svakako kontaktirajte MUP
  3. Sami ste postavili pitanje i dali odgovor. Smije i može na prijedlog tužitelja ukoliko se ispune preduvjeti za donošenje iste, a to je neodazivanje tuženog, ukoliko tuženi pismeno ili usmeno ne obrazloži razloge svog izostanka itd.
  4. Pošaljite im tužbu kao opomenu.
  5. Pa ne možete se tom logikom voditi, pa samim tim postavlja se i pitanje smijemo li se slikati u kafeima, party-ju itd. Bitna je namjera slikanja i što se želi postići? Koliko samo usputnih prolaznika se nađe na nekoj bezveznoj slici. Trebali bi od svih tražiti dozvolu slikanja.
  6. Ovisno o tome kakav dug. Sve se može putem suda.
  7. Postavio si pitanje i dao odgovor. Postavi se na mjesto prijatelja. On je dokazao da ti je prijatelj i vjerovao ti je. Obavi razgovor sa njim i objasni mu sve. Ne znam kako ti može pomoći bilo tko.
  8. U klasifikaciji djelatnosti stoji i naplata računa. OK to nije ništa sporno ukoliko se radi na legalan način. Pokažu ili pošalju Vam ovlaštenje ili punomoć datu od strane povjerioca. Ukoliko je dug u zastari uredno se i pozovete na to. U svakom slučaju najbolje i jeste kontaktirati povjerioca iz razloga sigurnosti u navedene tvrdnje. Oni mogu slobodno da Vas tuže, a Vi niste ni dužni da plaćate njima provizije, već onaj tko ih je angažovao da rade. U odgovoru na tužbu pozovite se na zastaru, a na koncu prema Zakonu o parničnom postupku (član 89a) oni i ne mogu zastupati nikoga na sudu.
  9. Jedino ukoliko ste iste troškove sebi i platili. Zastupam firmu na sudovima i pokušao sam jednom taj blef, pa je u presudi stojalo da se odbijam sa viškom zahtjeva za naknadu pošto mi je to sl.dužnost. Čak se ni putni troškovi nekada ne mogu uračunavati, pošto ste mogli naci odvjetnika gdje je mjesno nadležan sud itd. Pokušajte, a ukoliko Vas odbiju, nećete zbog toga izgubiti predmet, već će vas samo odbiti sa viškom zahtjeva.
  10. U nekim stvarima cijena i nije bitan faktor. Iz ove stvari gdje se "tužitelj" (ne tvrdim ali pretpostavljam)najvjerojatnije susreće sa kaznenom presudom, ma kako ona "blaga" bila, i nakon toga ulaziti u parnični postupak i plaćati isti radi sitne cifre ne znam koliko je korisno. Na koncu ukoliko ista prizna djelo i vrati novac, sud se u parničnom postupku uvijek može voditi pravomoćnom presudom krivičnog suda, što dozvoljava i Zakon o parničnom postupku.Čl 12 ZPP.
  11. Pa kada bi svi koji prijete tužbom i tužili, sud bi morao uvesti i drugu i treću smjenu u radno vrijeme. Uživaj i polako vraćaj svoj dug. Kada sve vratiš ostavi dokaze o uplati (za svaki slučaj)ukoliko vraćaš putem W.Uniona ili kako već.
  12. ha,ha,ha,ha Dobar odgovor. Svaka čast. A jednostavno odite do MUP-a i pitajte. Pravila su ista za sve.
  13. Privatna tužba radi 2.050,00 kn??? Pa samo podnošenje tužbenog zahtjeva i vjerojatni angažman bilo kakvog odvj. košta duplo više, a da ne spominjem prateće troškove itd. Vi lijepo vratite novac, izrazite žaljenje zbog svega i to prihvatite kao neku vrstu škole. Sud će uzeti sve u obzir, a pošto niste do sada imali problema sa Zakonom, sankcija bi trebla biti zanemariva. Imaju oni na sudu pametnijih poslova da bi se bavili Vama.
  14. Ukoliko imate plaćen kasko uključeno Vam je i oštećenje stakla na vozilu. jednostavno i najbrže je da zovnete osig.kuću da obave slikanje vozila, a onda se dogovorite da li Vi zamijenite staklo i njima odnesete račun ili da oni obave isto. Teil kasko odnosno djelomično kasko takođe uključuje oštećenje na staklu. Redovno osiguranje od autoodgovornosti ne odnosi se na navedeno.
×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija