Jump to content

Anonimus122112

Korisnik
  • Broj objava

    19
  • registrirao se

  • Zadnja posjeta

Objave koje je Anonimus122112 objavio

  1. , Borbena7 je napisao:

    Pa neće baš biti tako. Rade samo nužni zaposlenici i to kao dežurstva, a ostali rade od kuće, a sve prema uputi Vlade. Klauzulu pravomoćnosti stavlja sudac koji vodi predmet, a ne pisarnica.

    Suci i svi državni odvjetnici kao i savjetnici dolaze po potreb u prostorije suda  radi unosa podataka u sustav E-spis kao i u sustav CTS.

    A ovlašteni službenik će najbolje znati  kad će sudac, koji je zadužen za taj predmet, biti u sudu.

    Klauzulu unosi u sustav E-spis sudac, a službenik može, nakon što je sudac unio potrebne podatke, iz sustava ispisati tj isprintati klauzulu pravomoćnosti.

    Mislim rade oni od kuće, ali su svakako dužni doći u određene dane upravo radi unosa podataka u sustav koji ne mogu od kuće.

  2. Trenutno se RH obratiš zahtjevom za mirno rješenje spora (sukladno čl. 186 ZPP-a) i postoji mogućnost da ti zamjenik/zamjenica daju Tabularnu izjavu kojom se uknjižiš u zemljišne knjige. Ukoliko ne postoji mogućnost mirnog rješenja sporan, odvjetništvo te uputi na pokretanje tužbe nadležnom sudu.

  3. prije 2 sati , Spinn je napisao:

    Dakle, kako je navedeno u naslovu, nekretnina je još uvijek označena kao općenarodna imovina kojoj je upisan kao organ upravljanja NO Grada Zagreba.

    Kome se obratiti za eventualnu kupoprodaju nekretnine, RH ili Gradu Zagrebu?

    Ovisi, ukoliko se predmetna nekretnina  nalazila izvan granica građevinskog područja na dan stupanja na snagu Zakona o poljoprivrednom zemljištu (NN 34/91) dana 23. srpnja 1991., obraćate se RH, Ministarstvu državne imovine za kupnju nekretnine, a ukoliko se nalazila unutar granica građevinskog područja na dan stupanja na snagu navedenog Zakona, obratit ćete se Gradu Zagrebu.

    Možda ne bi bilo loše da se obratite ZG županiji, Upravnom odjelu za graditeljstvo i prostorno uređenje kako bi vam dostavili uvjerenje iz kojeg je razvidno je li se nalazila unutar ili izvan.

    Ali ako je Narodni odbor Grada Zagreba pretpostavljam kako se vjerojatno nalazila unutar granica, ali savjet je da provjerite svakako. :)

  4. , Borbena7 je napisao:

    Onda podnesite zahtjev zk odjelu za brisanje te zabilježbe u vlasničkom listu, jer teško ćete prodati stan dok isti na sebi ima zabilježbu.

    Ne mogu oni to podnijeti. Trebaju otić u Poreznu upravu koja je podnijela prijedlog za pokretanje tog postupka nadležnom Općinskom državnom odvjetništvu. Porezna uprava šalje njima dopis za obustavu postupka osiguranja i brisanje zabilježbe založnog prava.

     

    Zemljišnoknjižni odjel će im prijedlog odbit. Državno odvjetništvo koje je podnijelo prijedlog za osiguranje novčane tražbine, treba podnijeti prijedlog i za obustavu odnosno brisanje založnog prava.

     

  5. Prije 37 minuta, c_moonshine je napisao:

    Dobili smo sve podatke o dugovima. Međutim na papirima o stanu još uvijek stoji da je zabilježba stavljena za dug od 52.000 kn iz 2007., koji je u međuvremenu otpisan. Nakon ostavinske idemo u prodaju stana, s kojim ćemo namiriti dugove i majci kupiti neki manji stan. Pitanje je da li stan uopće može u prodaju? Majka je danas bila na poreznoj i oni su joj rekli da se stan može prodati tako da se s kupcem dođe u poreznu, on napravi pismo namjere, onda oni skidaju tu zabilježbu i stan ide normalno u prodaju. Mene zanima da li oni misle naplatiti tih 52.000 kn onda čim se star proda, iako je dug za to otpisan, ili samo skinu tu zabilježbu u slučaju da se dođe tako s kupcem i to je to. Nejasno su joj to objasnili pa prikupljamo podatke gdje god možemo. Hvala. 

    Poštovana, 

    ukoliko je dug otpisan, predlagatelj osiguranja (ovrhovoditelj) može podnijeti prijedlog nadležnom sudu za brisanje zabilježbe založnog prava ukoliko sam to dobro razumjela što ste htjeli reći.

     

    Je li možete reći tko je uopće podnio prijedlog za osiguranje novčane tražbine prisilnim zasnivanjem založnog prava?  Je li od strane RH, MF?

  6. Kad je pokrenut ovršni postupak? sud će donijeti rješenje o prekidu postupka, obzirom da je ovršenik preminuo sukladno čl. 212 ZPP-a, a kad rješenje o nasljeđivanju postane pravomoćno, donosi rješenje da se postupak nastavlja i poziva nasljednike na preuzimanje postupka.. Sad tko bi trebao sve naslijediti? Vi i majka ili još tko

  7. prije 22 sati , virtalni je napisao:

    A tko snosi troškove istoga?

    U slučaju da je više nepoznatih suvlasnika, može li 1 privremeni zastupnik dodjeljen svima ili svakome pojedinačno?

    Troškovi privremenog zastupnika su 450,00 kn i prijedlog sudu da se odredi privremeni zastupnik tuženim nepoznatog boravišta. Određuje se 1 iz reda odvjetnika za sve tužene za koje ste podnijeli prijedlog.

     

    Još jedna napomena. Trošak privremenog zastupnika plaća tužitelj

×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija