Jump to content

kakve su mi šanse?


anonimno

Preporučene objave

Prije 4 godine djeda mi je darovao darovnim ugovorom zemlju. Baka je u to vrijeme bila pokojna. Prije 3 i pol godine sam se upisao kao vlasnik u gruntovnicu. Nedavno sam se upisao i u katastar kao vlasnik no tamo su mi javili, kada sam tražio vlasnički list, da se slučaj tereti, moj ujac želi osporiti darovni ugovor...

Darovni je ugovor ovjeren u matičara jer u mjestu iz kojeg je dida nema javnog bilježnika, a dida ne voli vožnju pa nismo išli , a i rekli su nam da je isto pravno valjano.

Dida je umro 9 mjeseci kasnije. Sad ujak želi na temelju mane volje osporiti darovni ugovor. Prije mu nije bilo toliko bitno jer nije bilo građevno zemljište, ali to se nedavno promjenilo pa mu je jako bitno.

Dida je u vrijeme potpisivanja živio sam u kući sa retardiranom kćeri i skrbio se o njoj iako je jedan od ( ne taj koji me tuži) ujaka skrbnik na papiru za oboje o čemu ostali nisu imali pojma ( živi 200km dalje).

Postoji dokumentacija u kojoj se spominje i dementio uz ostalu dijagnozu prije smrti, ali dida je bio skroz priseban do zadnjih 2-3 mjeseca pred smrt.

Postoje svjedoci koji mogu potvrditi da mi je dida usmenim putem darovao zemlju još prije 10 ak godina..znači li to šta?

Znači li što što taj ujak nije pričao sa njim zadnjih 10 godina?

Kakve su šanse da mi to ospore?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve je stvar dokazivanja tko će uspjeti ili ne dokazati da je djed u trenutku darovanja bio sposoban za rasuđivanje.

Ako je tako kako velite, imate malku prednost pred drugom stranom.

Ali ne znate s čime raspolaže druga strana.

Najključniji dokaz je svakako medicinsko vještačenje na temelju prikipljenih podataka (svjedoka, medicinske dokumentacije...)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija