Jump to content

Pravo na novčanu naknadu za vrijeme privremene nesposobnosti za rad


Asklepije

Preporučene objave

Molim pomoć!

Naime, prošli mjesec sam na kontakt mail HZZO-a uputio Zahtjev za naknadu plaće za vrijeme trajanja privremene nesposobnosti za rad po uzorku D0 - izolacija.

I nakon 29 dana nejavljanja (kolege su mi svi u međuvremenu dobili naknade koji su bili u izolaciji) šaljem novi mail ovaj put na info adresu i dobijem odgovor kako nije proteklo 30 dana od obrade zahtjeva i da još malo pričekam.

 

Jučer šaljem novi mail s upitom što je s naknadom plaće jer mi nikakva sredstva nisu doznačena na račun i dobijem odgovor pošto nemam 9 mjeseci staža neprekidno ili 12 mjeseci unazad dvije godine imam pravo na 289.22 kune naknade plaće.

 

Šaljem novi mail s upitom što je s onih 831,50 kn odnosno 25% proračunske osnovice i dobijem odgovor da je to iznos koji se dodjeljuje za puni mjesec a pošto sam ja bio u izolaciji 8 dana (i ovo me zbunjuje jer prema liječničkoj potvrdi sam bio 11) imam pravo samo na 289,22 kune naknade plaće.

 

E sad, zanima me jesu li oni u pravu i ako nisu imam li pravo na žalbu?

Hvala i lijep pozdrav.

uređeno: od Asklepije
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija