Jump to content

Mirovina


Tonci1210

Preporučene objave

Poštovani!

Rođen sam 12.10.1961.god. Želio bih u mirovinu 01.05.2022,tada bih imao 42god i 10 mjeseci radnog staža  od kojeg im 2 god i 6 mjeseci u BIH,te imam još 96 dana  sudjelovanja u ratu.Početkom iduće godine trebao bih dobiti otpremninu u iznosu od cca 200.000,00 hrk.

Od HZMO sam dobio prijevremeni obračun na iznos od 3.600,00 hrk

Zamolio bih Vas ako mi vi možete napravirti obračun,prosječni obračunski bod je 1,1508 ,još bih Vas zamolio da mi odgovorite bi li se što promijenilo u izračunu ako bih sam nastavio plaćati mirovinsko do kraja 2022.godine ,jer bih tada napunio 41 god.staža u Hrvatskoj.

Unaprijed zahvaljujem

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Staz iz RH i BiH se zbrajaju pa nemate potrebe placati produzeno osiguranje do kraja 2022.god., jer sa ova dva zbrojena staza imate dovoljno efektivnog radnog staza za "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" u RH, s time da ce vam se u RH izracunati raznjerni dio mirovine za 40 godina i 4 mjeseca a iz BiH razmjerni dio za 2 godine i 6 mjeseci.

Primanja - otpremnina ne ulazi vam u primanja na temelju kojih se obracunava "vrijednodni bod" za 2022.god.

Prema navedenom bolji izracun mirovine cete dobiti po opcem propisu ZOMO-u nego po braniteljskom zakonu ZOHBDR-u, jer imate premalo dana provedenih u DR.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Tonci1210 je napisao:

Poštovani, hvala Vam puno na brzom odgovoru. Molio bih Vas još  samo jedno, jeste li u mogućnosti napraviti Vaš izračun moje mirovine?Za 1. svibnja 2022.g.

slika.png.ac98aa858b98c27147f0681118ca12de.png

Kako nemate provedenih 100 dana u DR u borbenom sektoru, nemate pravo na najnizu braniteljsku mirovinu.

Iz RH primali bi razmjerni dio mirovine navedenog u tocki 9. tablice.

Dali od strane FZMIOPIO BiH imate potvrdjen gore navedeni radni staz iz BiH od 2 godine i 6 mjeseci, ako to nemate trebate u HZMO-u to pokrenuti:

https://www.mirovinsko.hr/UserDocsImages/tiskanice/Zahtjev_utvrdivanje_osiguranja_inozemstvo.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • drot13 je promijenio naziv u Mirovina

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija