Jump to content

Upravni sud Austrije nam odbio dati vizu


Enesa

Preporučene objave

Predali smo papire u austriji u Becu vec prosle godine i dobili smo odbijenicu medjutim ja sam trudna bila i porodila se u austriji dok sam cekala odgovor djete se rodilo a ja sam prekrsila zakon o ostanku u EU tj. Prekoracila dane. Predali smo i za mene i za djete za vizu stim da mi je muz srpski drzavljanin i ima stalnu vizu austrije. Odbili su nam opet. Imali smo pravo da se zalimo na Upravni sud austrije. Bili smo na sudu i oni su nam odbili, receno je da sam prekrsila dane jer sam u austriji bez vize od februara 2020 godine i sad sam u austriji bez papira. Moje djete ima srpski pasos i muz a ja imam bosanski. Rjesenje od suda jos nismo dobili. Koliko bi kazne dobili za prekoracenje dana? Da li bi promjenom prezimena mogla da predjem ponovo granicu stim da brojim dane da se vracam i da izlazim iz austrije iako mi je isti otisak prsta? Kako da dobijemo vizu na neki drugi nacin? U pokrajini donje austrije tolerisu prekoracenja dana a u becu ne. Obzirom da imamo djete malu bebu to sud nije nista uvazio. Molim za odgovore savjete bilo sta. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija