Jump to content

Nasljeđivanje oduzete imovine u stranoj državi


zizou10

Preporučene objave

Pozdrav svima, želio bih u kratkim crtama objasniti naš kompliciran i dugogodišnji imovinsko-pravni predmet koji miruje očito već duže vrijeme. Znači moji članovi obitelji nasljeđuju određenu imovinu u stranoj državi te je odvjetnik nekako otezao s vođenjem tog predmeta, a više se odvjetništvom ne bavi.

Nakon što sam okrenio par brojeva, saznao sam kod kojeg se odvjetnika trenutno nalazi naš predmet.

Iz dosadašnje komunikacije s odvjetnikom, spominjao mi je nekakvu agenciju za oduzetu imovinu. Ako sam dobro shvatio…taj predmet bi se vodio preko te agencije koja je nadležno tijelo? S ovakvim neštom nisam baš upoznat…

Prvo smo željeli rasčistit plaćanje s njim. Pristao je na proviziju, tj. postotak po svom uspjehu. Ono što nam je predložio je da se u predmet uključi i član njegove obitelji koji je isto odvjetnik, na što smo pristali.

 

-Zanima me kakva je praksa ugovaranja visine postotka. Kolika je visina u praksi najčešća? Jel to znači da plaćamo zapravo dva odvjetnika ukoliko se još jedan odvjetnik uključi u predmet?

-Prilikom potpisa ugovora o zastupanju, jel to automatski znači da ne bismo imali nikakvih troškova ili možemo očekivati da nam svejedno ispostavi račun po nekoj radnji? Kako to stoji u praksi?

-Jel procjena vrijednosti predmeta spora isto što i tržišna cijena tih istih nekretnina? Ta dva pojma me malo zbunjuju.

 

Nisam dosad imao nikakva slična iskustva, te bi mi svaka informacija dobro došla. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija