Jump to content

Nasljedstvo / Vanknjizni Vlasnici


VedranK

Preporučene objave

Pozdrav, 


Majka je naslijedila kucu i okucnicu te neke dodatne parcele na Papuku u kojima je vanknjizni vlasnik prema oporuci. Ona je vlasnik 1/3, dok je 2. trecine vlasnik sestricna moje majke i 3. trecine vlasnik je tetka kojoj se drzava uknjizila (?) jer je primala socijalnu pomoc.

Ja bih htio napraviti sljedece; srediti vlasnistvo (kad se gleda u katastru, na svakoj od tih parcela ima cak i po 20 vlasnika), isplatiti tetku (vlasnica 2. trecine) i vratiti drzavi sto je mamina tetka duzna (vlasnica 3. trecine) te prebaciti sve na sebe.

Koji bi bio proces i je li to jako komplicirano? Vec neko vrijeme se raspitujem i neki odvjetnici mi kazu da je to uzasno tesko i gotovo nemoguce dok drugi kazu da je trosak oko 3500 kuna sa svom objavama da se sve sredi i da to nije problem napraviti. 

Molim Vas za pomoc ili ako imate da mi preporucite odvjetnika koji bi mi mogao objasniti proces? 

 

U prilogu prijepis posjedovnog lista (moja majka je Karaman Slavica).

Puno hvala, 
Vedran

 

prijepis_posjedovnog_lista (1).pdf

uređeno: od VedranK
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija