Jump to content

Bračni ugovor o raspodjeli gotovine?


the40

Preporučene objave

Trebam pravni savjet od odvjetnika za specifičnu situaciju u kojoj smo moja supruga i ja.

Dali je uopće pravno moguće u braku napraviti sporazumni ugovor o raspodijeli gotovine pola-pola: dvoje supružnika – dva bankovna računa, istog salda u trenutku potpisivanja ugovora, bez prava na buduću  imovinu (nekretninu, pokretninu, renovacije sadašnje nekretnine, ostali izdaci, itd.), koji su rezultat gotovine drugog bračnog partnera?   Naravno, pravo na imovinu donosi i novonstale obveze (porezi na tu imovinu, itd.) i beneficije.  

Ako je to pravno moguće samo pri rastavi, može li se taj ugovor sporazumno napraviti prije nego što stigne punomoćno rješenje o rastavi, (ako već moramo to uraditi) čim počnemo živjeti na različitim adresama.

Ovo pitam jer u braku smo supruga i ja već napravili sporazumni ugovor o raspodijeli sve ostale sadašnje imovine (nekretnine, nasljedstvo).         

uređeno: od Borbena7
Velika slova - smatraju se vikanjem na forumu
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija